BÜLENT SAYLAM

Enez’de okul servisleri denetlendi

Enez İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı tarafından Enez İlçe Milli Eğitim’e bağlı okulların servislerine denetim yapıldı. Enez Kaymakamlığından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Öğrencilerimizin okullara taşıma faaliyetlerini güvenli hale getirmek için İlçemiz Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı tarafından tüm okul servislerinin denetimi yapılmaktadır.”

Enez’de trafik eğitimi semineri

Enez’in köy ve mahallelerinde trafik bilincinin arttırılması için 19 Ekim 2022 tarihinde trafik semineri verildi. Büyükevren İlköğretim okulunda 5. ve 6.sınıflarda toplam 33 öğrenciye Enez İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından verilen seminerde “Temel Trafik Kuralları, Okul Servis Araçlarında Uyulması gereken kurallar ve Emniyet kemeri kullanımının Önemi” konusunda bilgi verildi.

19 Ekim Muhtarlar Günü Enez’de kutlandı

19 Ekim Muhtarlar Günü Enez’de düzenlenen bir programla kutlandı. Programa Enez Kaymakamı Cafer Ekinci, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Vatandaşlar ile devlet arasında köprü vazifesi gören muhtarların kamu hizmetinin mahallelere ulaştırılmasında önemli rol oynadığını belirten Kaymakam Cafer Ekinci ilçede görev yapan tüm muhtarların gününü kutlayarak çalışmalarında kolaylık ve başarı diledi.