MEHMET AYTAÇ

Atatürk heykeli önünde Kaymakamlık çelengini Enez Kaymakam Cafer Ekinci, belediye çelengini ise Enez Belediye Başkan Yardımcısı Lütfü Arabacı sundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Belediye Başkan Yardımcısı Arabacı yaptı. Trafik kazası geçirmesi nedeniyle kutlama törenlerine katılamayan Enez Belediye Başkanı Özkan Günenç, bir mesaj göndererek halkın kurtuluş bayramını kutladı. AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ve İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar da mesaj göndererek kurtuluş bayramını kutladı.

Temsili milis kuvvetleri olarak Enez Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü Derneği Başkanı Yalçın Bitikli ve temsili kurtuluş gelini, Enez'in kurtulduğunu belirterek, Türk bayrağını Kaymakam Cafer Ekinci'ye teslim etti. Keşan folklor ekipleri, Çamlıca Altın Kızlar Dare Ekibi, öğrenci şiirleri, Edirne Belediyesi Bando Ekipleri gösterilerini sunduğu törenler, öğrencilerin ve araçların resmigeçit töreni ile avcılar atış yaparak tören sona erdi.

Kurtuluş törenlerine CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Beğendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, Küplü Belediye Başkanı Gökmen Altay, CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı siyasi parti temsilcileri, gaziler, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Editör: BÜLENT SAYLAM