HÜSEYİN ÜNSAL YÜCEL

Keşan Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Spor Eğitim Uzmanı ve Kapalı Yüzme Havuzu Yüzme Antrenörü Eray Erel (34), geçen hafta sonu Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından Edirne’de düzenlenen 25 yaş ve üzeri kış şampiyonasında kurbağalama branşında Türkiye 3.’sü, serbest branşta ise Türkiye 7.’si olarak Keşan’ı başarıyla temsil etti.

Eray Erel, Keşan Gençlik Merkezi Spor Kulübü adına katıldığı şampiyonayla ilgili, dün saat 10.00’da bir basın açıklaması düzenledi. Türkiye Yüzme Federasyonu’nun geçen hafta Edirne’de düzenlediği 25 yaş ve üzeri Türkiye şampiyonasında kurbağalama branşında Türkiye 3.’sü olarak kürsü başarısı gösterdiğini belirten Erel, “Öğrencilerimize yakın bir tecrübe sunmak, deneyimlerimizi aktarmak amacıyla katıldım. Beklentimden de iyi bir derece geldi. Türkiye derecesi aldım. Çok mutlu oldum. Türkiye’nin yüzme alanında önemli kulüplerinden Galatasaray, Fenerbahçe, Göztepe gibi 30’dan fazla spor kulübünün katıldığı şampiyonada 2 Avrupa rekoru kırıldı. Burada beraber çalıştığımız birçok öğrencimiz var. Burada devam eden öğrencilerimizde bundan sonra inşallah Keşan’a yüzme alanında birçok başarı getirir. Ben bir başlangıç yapmış oldum ve madalyayla döndüm. Kapalı yüzme havuzumuzun ilk madalyasını almış olduk. Aileme, eşime, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Vedat Çimen’e çok teşekkür ediyorum. Çok güzel hayallerimiz var. Hayallerimiz artık gerçeğe dönüşmeye başladı. Tesisimiz var. Kurslara devam eden çok başarılı öğrencilerimiz var. İnşallah Keşan’a birçok başarı getireceğiz. Bu bir başlangıç oldu. Bundan sonra daha güzel sonuçlar elde edeceğiz” dedi.

DEVAMLILIK OLDUĞU SÜRECE BAŞARILARIN DA GELECEĞİNE YÜREKTEN İNANIYORUM

Edirne’de yüzme sporunun her geçen gün geliştiğine dikkat çeken Erel, “Keşan’da buna katılarak çok daha başarılı sonuçlar elde edecektir. Yüzme küçük yaşlarda başlanması gereken bir performans sporu. Fiziksel aktivitenin önemi gün geçtikçe daha da anlaşılıyor. Yüzme, fiziksel aktivitelerin yapılabilecek en güzel örneklerinden bir tanesi. Ben bütün halkımızı buraya spor yapmaya davet ediyorum. Keşan için gerçekten güzel bir imkan. Küçükler içinde yüzmeye erken yaşta başlayarak, devam ettirmek çok önemli. Gelecek vadeden çok başarılı öğrencilerimiz var. Devamlılık olduğu sürece başarıların da geleceğine yürekten inanıyorum. Öğrencilerimizle ilk hedefimiz yazın Yüzme Federasyonu tarafından Saros Körfezi’nde yapılacak olan yarışma. İnşallah birçok kürsü ve birçok madalyayla bu yarışmadan geri döneceğiz. Bu sporun gelişmesi adına Biz Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü olarak elimizden geleni yapıyoruz. İnşallah güzel sonuçlarda elde edeceğiz” diye konuştu.