HABER MERKEZİ

Erikli Sahili’nin çevresel sürdürülebilirliği ve sağlıklı yaşam alanı oluşturma hedefi doğrultusunda İller Bankası’ndan bölgeye gelen heyet gözetiminde arıtma tesisinin zemin etüdü gerçekleştirildi.

30 yıllık simit fırını sahibi uyardı 30 yıllık simit fırını sahibi uyardı

Erikli’deki faaliyetler hakkında açıklama yapan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, tesisin modernize edilmesi yönünde çalışmaların devam ettiğini söyleyerek şöyle konuştu: “Yeni dönem hedeflerimizden birisi olan Erikli’deki atık su artıma tesisimizin projesi için zemin etüdü çalışmalarına başladık. Bu kapsamlı inceleme sürecinin ardından, ileri teknoloji kullanarak Erikli’de çevreye duyarlı bir şekilde atık suyumuzu arıtacağız. Tesisimiz, Saros’un incisi Erikli’nin çevresel geleceğine olduğu gibi; turizmi kalkındırarak, ekonomik refahına da katkı yapacak.” diye konuştu.

Çevre konusunda Keşan Belediyesi’nin ödün vermeden çalıştığını ve sağlığı ön plana koyarak çalışmaya devam edeceğini dile getiren Helvacıoğlu, “Çevre dostu ve sürdürülebilir tesis ile Erikli’nin daha güzel olması, daha da ileriye gitmesi için, tüm sorunları bir bir çözeceğiz.” ifadelerini kullandı.