Mama göndermek isteyen vatandaşlar, kargo adresi olarak Enver Yıldız’ı (Yıldız Market) gösterebilirler

MEHMET AYTAÇ

Erikli’de bu kış sezonunda yolların bozuk ve çamurlu olmasından dolayı eskisi kadar çok nüfusun kışı sahilde geçirmediğini belirten vatandaşlar, burada yaşayan sokak hayvanları için mama yardımı çağrısında bulundular.

PTTAvm üzerinden alınacak mamaların her cumartesi günü PTT kargo aracılığı ile Erikli’ye ulaştırılabileceğini kaydeden Erikli sakinleri, mamaların Enver Yıldız, Yıldız Market Erikli Sahili Keşan adresine gönderilebileceğini bildirdiler.

Gazetemize ulaşan vatandaşlar; “Bu kış Erikli'de kalan çok ama çok az kişi var. Yolların çamuru, engebesi nedeniyle herkes dönmüş maalesef. Yazın sevdiğimiz bütün kedi ve köpekler (kimileri bebekli) ne yazık ki çok açlarmış ve hepsi,  orada kalmaya devam eden çok az sayıdaki dünya iyisi hayvan sever arkadaşların kapılarına birikmişler.  Arkadaşlar mama yetiştiremiyor. Lütfen Allah'ın yarattığı bu küçücük canlar için sizler de destek olunuz. Bu arkadaşlarımız hepsi birbirini tanıyor, hayvanların tüm sağlık sorunları ile ilgileniyorlar. Önümüzde çok zorlu, soğuk, karlı, fırtınalı 3 ay daha var. Lütfen mama gönderin ya da gidiyorsanız mama alıp götürün o hayvan sever arkadaşlara. PTT Kargo her cumartesi Erikli sahiline gidiyor. Bir de PTTAvm diye alışveriş sitesi var. İster oradan, ister başka yerden mama alıp gönderebilirsiniz. Enver Yıldız,  Yıldız Market, Erikli Köyü Sahili, Keşan Edirne adresine göndereceğiniz mamalar, hayvan sever arkadaşlar tarafından teslim alınarak sokak canlarımıza dağıtılacak” açıklamasını yaptılar.