ERDOĞAN DEMİR

Tarihi köprü olması nedeniyle herhangi bir genişleme ve yenileme çalışması yapılamayan Ferhat Ağa Köprüsü’nde saat 12.00’de gerçekleşen kaza; Doğan Cindoruk yönetimindeki, içerisinde yolcu bulunmayan 22 M 4081 plakalı minibüsün, köprüden geçeceği sırada karşı yönden gelen otomobili sıkıştırmamak için sürücü direksiyonu kıvırması ve bariyerlere çarpması ile meydana geldi. Minibüs sürücüsü Cindoruk, şoför mahallinde sıkışarak yaralandı.

Kazanın ardından olay yerine sağlık, polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Keşan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı kaza kırım ekibi, ilk olarak minibüsü köprünün diğer tarafındaki koruma bariyerine bağlayarak devrilmesini önledi. Kaza kırım ekibi daha sonra sıkışan şoförü minibüsten çıkardı. Yaralı şoför ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Minibüs de kurtarıcı ve itfaiye ekiplerinin uzun bir çalışması sonucu kurtarıldı.

“ARTIK BİR ÇÖZÜM BULUNSUN”

Vatandaşlar, iki aracın geçemediği ve tarihi özelliği taşıyan köprüye bir çözüm bulunamadığı için yöneticilere tepki göstererek “Buradaki kazalarda bir ölüm olması bekleniyor? Yetkililer bunu mu bekliyor? Minibüste yolcu olabilir ve minibüs de dereye yuvarlanabilir ve minibüste bulunan  insanlarımız ölebilirdi. Bu köprüye artık bir çözüm bulunsun.” şeklinde konuştu.