ERDOĞAN DEMİR

Gaytancıoğlu’nun paylaşımı şöyle; “Ailenizle 1 ay köye/tatile gittinizi düşünün. Evdeki doğalgaz vanalarını kapattınız tabii.. Tüketim sıfır, fatura sıfır. 

SORU: Şimdi o ay sizin enflasyonunuz sıfır mı olacak?

Beklendiği gibi doğalgaz beleş olunca fiyatın%100 düşmüş göründü. Öyle olunca Mayıs’ta fiyatlar donmuş, artmamış göründü yıllık tüfe de %40 ın altına inmiş göründü

25 metreküpe kadar hanelere 1 yıl boyunca doğalgaz ücretsiz olacak sevindik mi? Hayır ne yazık ki! Mayıs ayı enflasyonu TÜİK doğalgaz ücretsiz olunca, yeni bir yöntem icat ederek enflasyonu sıfırladı. Bu demektir ki; hanelere doğalgaz yardımı verilirken, bir taraftan enflasyonu düşürerek ücret artışı sınırlanacak, diğer taraftan çalışan ve emekli reel olarak daha az ücret alacak. Bir taş ile iki kuş vurulacak, 25 metreküpe kadar hanelere 1 yıl boyunca doğalgaz ücretsiz verilerek; hem ücret artışı sınırlandırılacak hem de enflasyon düşürülecek. Doğalgaz sen nelere kadirsin! TÜİK enflasyonla mücadelede ücretsiz doğalgazı baz alarak; yeni bir yöntemle tarihe geçebilecek. Nobel ekonomi ödülü de verilebilir. Enflasyonun gazını doğalgaz aldı.”