ERDOĞAN DEMİR

Uzun yıllar Keşan’ın en uzun soluklu günlük gazetesi ÖNDER’de muhabirlik ve yazı işleri müdürlüğü, bir dönem de Medya Keşan Gazetesi’nde muhabirlik ve editörlük görevlerinde bulunan Gazeteci Derya Aktan, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçiminde, Yukarı Zaferiye Mahallesi Muhtarlığına aday olduğunu açıkladı.

Derya Aktan’ın muhtarlık aza listesinde şu kişiler yer alıyor:

Yücel Dinçer (Emekli Öğretmen), Zerrin İşçimen (Emekli), Türkan Soysal (Emekli Mali Müşavir), Semra Taş (Ev Hanımı), Yıldız Karasulu (Kuaför / Yıldız Kuaför), Cahide Akgül (Emekli Bankacı), Sema Sakallı (Esnaf / Selin Çiçek Evi), Ayşe Akpınar (Terzi).

Mahallenin sorunlarını, mahalle halkıyla birlikte belirleyip, ortak akıl ve katılımcı bir anlayışla çözebilmek için yola çıktığını dile getiren Derya Aktan, özgeçmişini şöyle açıkladı:

“1964 yılında Ankara’da doğdum.

1987 yılında Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler bölümünden mezun oldum.

1988 yılında geldiğim Keşan’da uzun yıllar ÖNDER Gazetesi'nde muhabirlik ve sorumlu yazı işleri müdürlüğü, kısa bir dönem de Medya Keşan Gazetesi’nde muhabirlik ve editörlük yaptım.

Mesleğimden emekli olduktan sonra da boş duramadım. İki dönem Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Yönetim Kurulu'nda aktif olarak görev aldım.  Keşan Türk Hava Kurumu'nda Yönetim Kurulu üyeliğinde bulundum. Atatürkçü Düşünce Derneği üyesiyim. Kısa bir süre Başkanlığını da yaptığım Keşan Kent Konseyi Kadın Meclisi’nde üyeliğim sürüyor.

Evliyim... Bir kızım, bir de kedim var...

Mahalleme hizmet etmek düşüncesiyle Yukarı Zaferiye Mahallesi Muhtarlığına adaylığımı koydum. Sokak sokak belirleyeceğimiz sorunlarımızı; başta Keşan Kaymakamlığı ve Keşan Belediyesi olmak üzere ilgili tüm kurumlara mahalle halkımızın sesini taşıyarak, sizler ve azalarımızla el ele vererek çözebileceğimize inanıyorum.

TMO hububat alım fiyatlarını açıkladı TMO hububat alım fiyatlarını açıkladı

Farklı bir bakış açısı ve ortak akılla yönetim için, vereceğiniz göreve talibim.

Saygılarımla.”

Editör: BÜLENT SAYLAM