ERDOĞAN DEMİR

CHP’de 14 Mayıs’ta yapılacak milletvekilliği genel seçimleri öncesi CHP Keşan İlçe Başkanlığı aday adayı tanıtım toplantıları devam ediyor.

Dün, saat 12.30’da gerçekleşen toplantıda 28. Dönem Edirne Milletvekili aday adayı Hakan İnci de partilileri ile buluştu ve aday adaylığını açıkladı.

Toplantıya CHP Keşan İlçe Başkanı Saner Özdilek, Enez Belediye Başkanı Özkan Günenç, Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, Edirne İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, CHP Keşan Kadın Kolları Başkanı Nermin Arhatır, geçmiş dönem Çamlıca Belediye Başkanı Halil Büyükyatıkçı, Yönetim Kurulu üyeleri, belediye meclisi üyeleri, il genel meclisi üyeleri, partililer, oda başkanları ve muhtarlar katıldı.

Toplantıda ilk olarak konuşan CHP Keşan İlçe Başkanı Saner Özdilek, gelenlere hoş geldiniz dedikten sonra şunları söyledi: “Her biriniz yeni bir heyecanla buraya geliyorsunuz, akşam da bu heyecanı görüyoruz. Hep beraber oluyoruz. Gezilerde çok net şekilde gördüğümüz bir şey var, O da insanların değişim istediği, değişime öncelik verdiği, değişime destek verdiklerini görüyoruz. Baştan bunu mevcut iktidarın kötü ve beceriksiz yönetiminden olduğunu zannediyordum ama gezdikçe, dolaştıkça, insanlarla temas ettikçe aslında partimizin 6-7 yıldır çok büyük değişim içinde olduğunu ve bunun da halk tarafından bunun anlaşıldığını görüyorum. Hala bu değişiklik devam ediyor tabi, 2017’den sonra bir dönüşüm noktası yaşadık biliyorsunuz. O dönemdeki Adalet Yürüyüşü ile başlayan bir heyecan geldi partimize, çok olumlu yansıdı. Sayın Genel Başkanımızın dava adamı istiyorum sözleri her geçen gün parti içinde daha çok yankılanıyor. Ben sıradan bir üye iken her belediye seçiminden önce yerel seçimden önce daha ona odaklanmadan bir önceki ilçe kongresi bir sonraki ilçe başkanı bir sonraki pozisyonlar için maalesef enerji açıyordu partimiz. Çok doğru yolda gidiyoruz bence, o yüzden bu duyarlılık için herkese çok teşekkür ediyorum. Bugün benim için farklı bir gün, Kuleli Lisesi’nden ayrıldığımda Edirne Lisesi’ne kaydoldum, o gün benimle beraber bir arkadaşım daha vardı. O isim de Hakan İnci, o da ekmek parası kazanmak için Edirne’ye gelmişti. Edirne Lisesi’nin son sınıfında beraber okuyup mezun olduk. Aradan yıllar geçti bugün yine yolumuz kesişti. Kendisi bir dava adamı, çok iyi biliyorum konuşmuştuk o dönemde de, parti ona bir görev verdi. Uzun yıllar ayrı durmasına rağmen, Malatya’ya gitti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu. Orada CHP’nin oyunu % 40 civarında arttırdı. Malatya zayıf olduğumuz bir yer biliyorsunuz, inşallah önümüzdeki dönemde de genel seçimleri kazanırsak eğer Malatya Büyükşehir Belediyesi’ni de kazanmayı hedefliyoruz. İki dönem belediye meclis üyeliği yaptı. Lalapaşa, Süloğlu ve Enez’de de yatırımlar yaptı. Kendisini konuşmasını yapmak üzere davet ediyorum”

Özdilek’ten sonra kürsüye gelen İnci’de tüm katılımcılara teşekkür ederek başladığı konuşmasında şu konulara değindi.

KENDİ AĞZINDAN HAKAN İNCİ

Hakan İnci, adaylık açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Lise arkadaşım Saner başkanım, kısaca benden bahsetti. Ama ben de biraz kendimden bahsetmek istiyorum.  Ben genelde Edirne Merkez siyasetinde yer aldım.  01.10.1973 yılında Malatya'da doğdum. Evli 2 çocuk babasıyım. 1989 Yılında Edirne Lisesi, 1996 Yılında Gaziantep üniversitesi İngilizce İnşaat Mühendisliği Bölümünden Mezun oldum. Trakya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Mimarlık Bölümün de Yüksek Lisans yaptım. Tez Konusu "4734 Sayılı Kamu ihale Yasası". Trakya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Bölümün de 2. Yüksek Lisans. Tez Konusu "5393 Sayılı Yerel Yönetimler Yasası". SPK Lisanlı Sorumlu Gayrimenkul Değerleme Uzmanı. 

Edirne ve Enez Bölgesinde konut üretip pazarlayan, fabrika ve benzeri sanayi yapıları inşa eden, Enez Sahilin de İnci Otel ve İnci Apart Otelin sahibi, aynı zaman da işletmecisi olan, Aile Şirketi, İnci İnşaat Turizm Ltd. Şti.'de 1996'dan beri ortak ve yönetim kurulu üyesiyim. 

Türkiye'nin ilk E-Ekspertiz Portalı olan www.evinibizesor.com ve yakında hayata geçecek olan teklifinivers.com portalın da sahibi olan Evinibizesor Danışmanlık ve Portal Yönetimi A.Ş.'nin sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanıyım. 2004 Yılından günümüze Edirne ve Kırklareli illerinin tüm ilçeleri ve köyleri dahil olmak üzere Gayrimenkul Değerleme Hizmeti işleri ile ilgilenmekteyim. 2007 Yılından günümüze kadar birçok Avrupa Birliği Projesinin STKIar, Belediyeler ve Kamu Kurumları için hazırlanması, yönetilmesi ve başarıyla sonuçlanması için Proje Koordinatörlüğü ve Danışmanlık Görevlerinde bulundum. Sadece kendi derneğim üzerinden getirdiği hibe 1Milyon Euro. 2007- Bulgaristan Eskizara Merkezli İnci Mühendislik Şirketinin Yönetim Kurulu Başkanıyım. 1996- Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Üyeliği (USO) , 1996- inşaat Mühendisleri Odası Üyeliği (İMO) 2012-2021 Yılları Arası Edirne Genç işadamları Derneği Başkanlığı,  2021- Edirne İş insanları Derneği Başkanlığı, 2012- Edirne Turizmi Geliştirme Derneği Üyesiyim.  2012- Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği Üyesi (TDUB) görevlerinde bulundum.”

2000 YILINDAN BU YANA CHP’DE ÇEŞİTLİ GÖREVLERDE BULUNDUM

İnci açıklamasına şöyle devam etti: “2000’de Edirne CHP Gençlik Kolları Üyeliği, 2004-2014 Edirne Belediyesi CHP Meclis Üyesi. (İmar Komisyonu, Trafik Komisyonu, Bütçe Komisyonu Başkanlığı, Belediye Başkan Vekilliği görevlerinde bulundum. 2004-2014 Marmara Belediyeler Birliği Üyeliği (Uluslararası İlişkiler ve AB'ye Uyum Komisyonu Üyeliği, Bütçe Komisyon Üyeliği) 2014 CHP Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı 2018 CHP Edirne Milletvekili Aday Adayı oldum.”

NEDEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDUM 

CHP 28. Dönem Edirne Milletvekili aday adayı Hakan İnci, sözlerini aday adayı olma sebeplerini sıralayarak şöyle tamamladı: “2018 Yılında Hayata geçen ve başarısız bir sistem olduğu kamuoyunun büyük bir kesimi tarafından kabul edilen "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nden " Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi" ne geçişte sahip olduğum uzmanlık alanlarında katkı sağlamak için, yıllardır muhalefette olmamız nedeniyle yerel seçimlerde, başta il belediye başkanımız olmak üzere ilçe belediye başkanlarımızın hazırlamış olduğu, vaat etiği ancak bütçe yetersizliği nedeniyle hayata geçiremediği, hemşerilerimizin yaşam kalitesini yakından etkileyecek olan projelere hızlı bir şekilde kaynak yaratmak için, 2019 Seçimlerinde kaybettiğimiz veya seçime girmediğiniz Keşan, Havsa, İpsala ve Lalapaşa Belediyelerini 2024’te kazanmak için, şehrimizle ilgili her türlü konu da il ve ilçe örgütlerimizle, belediye başkanlarımızla birlikte Edirne'mizin geleceğini şekillendirmek için, deprem felaketi sonrası daha da önemli hale gelen mühendislik konularında ve mülkiyet konularında uzman olmam nedeni ile ülkeme ve Sayın Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'na katkı sağlamak için aday oluyorum. 10 yıl Edirne Merkezde yapmış olduğum Belediye Meclis Üyeliği ve 19 yıldır yapmış olduğum eksperlik hizmeti sayesinde Edirne'mizin tüm ilçelerini ve köylerini defalarca ziyaret etmiş ve bölge sorunlarına hakim olduğum için, 16 yıldır AB Fonların' projeler hazırlayarak ve yöneterek, Edirne'mizin her noktasına STK, Belediye ve Kamu Kuruluşları üzerinden nasıl ulaştırdıysam, yakın gelecekte de Edirne Milletvekili olarak yine projeler hazırlayıp, kaynak yaratarak şehrimizin en ücra köşesine kadar taş üstüne taş koymak için, Daha Demokratik, Daha Özgür, Geleceğe Güvenle Bakan Bir Türkiye için.... Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi, Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk, Yaşasın Türkiye...”