Yayla Sahili sakinlerinden Mimar Gülsevil Yılmaz Dombaycıgil, 31 Mart Yerel Seçimleri’nde Yayla Köyü’ne muhtar adayı olduğunu açıkladı.

SAHİLDEN ÇIKAN İLK ADAY

Gazetemizi ziyaret eden Gülsevil Yılmaz Dombaycıgil, haber editörümüz Mehmet Aytaç ile görüşerek muhtar adaylığını duyurdu. 2003 yılından beri Yayla sahilinde ikamet ettiğini söyleyen Dombaycıgil; “Sahilden ilk kez muhtar adayı olarak çıkıyorum. Yayla sahilimizin sorunlarını çözmek için aza adayı arkadaşlarımızla yola çıktık. Hem Yayla köyünü hem de Yayla sahilinin bize göre çözüme kavuşması gereken problemlerini tespit ettik. Kadın eliyle, Yayla’yı kalkındırmak ve güzelleştirmek için göreve hazırız” dedi.

YERLEŞİK NÜFUSU ARTTIRIP, SAHİLİ MAHALLE YAPMAK İSTİYORUZ

Yayla sahilinin yerleşik nüfusunu arttırarak, köye bağlı mahalle yapmak üzere hedef koyduklarını vurgulayan Dombaycıgil; “Yayla’nın bir bütün olarak gelişmesi gerektiğini düşünüyoruz. Yayla sadece tarım ve hayvancılık köyü değil aynı zamanda turistik bir beldedir. Turizm, Yayla’ya güç kazandırır, köyü kalkındırır. Bu yüzden Yayla sahilinin gelişmesi, Yayla köyünün de gelişmesi anlamına gelir. Bunun için mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu.

“BENDEN HESAP SORUN”

Seçilmek için kimseye oy karşılığında menfaat sözü vermediğini ifade eden Dombaycıgil, mal varlığını da bastırdığı bröşürlerde açıkladığını belirterek; “Seçildiğim takdirde beyan ettiklerim haricinde bende herhangi bir mal varlığında artış görürseniz lütfen benden hesap sorunuz” diye konuştu. Dombaycıgil, ayrıca seçildiği takdirde vaatlerini 5 sene içinde gerçekleştirip, bir daha aday olmayacağını da sözlerine ekledi.

DOMBAYCIGİL KİMDİR?

1963 yılında Eski Zağra Bulgaristan doğumlu olan Gülsevil Yılmaz Dombaycıgil, 1972 yılında ailece Bulgaristan’danTürkiye’ye göç ederek İstanbul’a yerleşti. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamlayan Gülsevil Yılmaz Dombaycıgil, 1984 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra mimar olarak çalışma hayatına başladı. 29 yıllık kariyerinde İstanbul’da Varyap, Akasya Acıbadem, Spine vs. gibi önemli projelerde yer alan Dombaycıgil, 2 yıl da Antalya’da eğitmen mimar olarak görev yaptı. Aynı zamanda Satranç Milli Takımı’nda Türkiye’yi 115 kez temsil eden Dombaycıgil, 1976-1982 yılları arasında 7 kez Genç Kadınlar Türkiye Şampiyonu, 1984 yılında ise Türkiye Kadınlar Satranç Şampiyonu oldu. Dışişleri Bakanlığı'ın kararı ile 1976 Libya Alternatif Satranç Olimpiyatları’na da katılan Dombaycıgil, bayanlar kategorisinde altın madalya kazanan Türk Milli Takımı’nda yer aldı. Türkiye ve dünyada aynı aileden 3 kardeşin de ülke satranç şampiyonu olan tek aile ünvanına sahiptir. Gülsevil Yılmaz Dombaycıgil, evli ve 3 çocuk annesidir.

AZA ADAYLARINI DA TANITTI

Öte yandan Dombaycıgil, Yayla sahili aza adaylarını da şu şekilde tanıttı: Nurhayat Yılmaz (emekli öğretmen), Ahmet Göbel (emekli), Bahar Üşenti (emekli muhasebeci), Fuat Kılıç (serbest meslek), Sebile Coşkun (emekli), Hasan Keçici (emekli), Salih Coşkun (emekli), Hasan Görür (emekli)

Whatsapp Image 2024 03 23 At 13.19.15 (1)