BÜLENT SAYLAM

Kılınç, 14 Ağustos 2001 Türk siyasi tarihi için bir milat olduğunu söyledi.

Kılınç, AK Parti, 22 yıl önce, 14 Ağustos 2001’de kuruldu. 14 Ağustos 2001 Türk siyasi tarihi için bir milattır. Kuruluşundan 15 ay sonra girdiği 3 Kasım 2002 genel seçimleriyle tek başına iktidara geldi. Ve bugünden sonra ‘Türkiye’mizde artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ sloganımızla bugünlere geldik. Girdiğimiz tüm seçimlerden zaferle çıktık ve yine şükürler olsun ki milletimiz yine en doğru kararı verdi. İktidarda 22 yılı geride bıraktık.” dedi.

AK PARTİ İKTİDARININ A’DAN Z’YE  NELER YAPTIĞINI MİLLETİMİZ BİLİYOR

Kılınç, AK Parti’nin Türkiye’ye çok şey kazandırdığını belirterek, açıklamasına şöyle devam etti: “AK Parti iktidarının, eğitimde, sağlıkta, adalette, ulaşımda, tarımda, sanayide ve dış politikada A’dan Z’ye neler yaptığını milletimiz biliyor. Bizlere 22 yıldır tek başına iktidarı teslim eden bu aziz milletin güvenini boşa çıkarmayarak, yaptığımız hizmetlerle milletin partisi olduğumuzu her daim ortaya koyduk.”

BİR ASIR GERİ GÖTÜRMEYE KALKANLARA BERABERCE GÖSTERECEĞİZ

Kılınç, AK Parti’nin Türkiye’yi 22. yüzyıla taşıyacak bir parti olduğunu belirterek, “AK Parti asırlık demokrasi ve kalkınma ile kalmayıp, Türk siyasetini de 22. yüzyıla taşıma başarısını göstermişti. Birileri hala ülkemizi yoksulluğu körükleyen, hak ve özgürlüklere düşman, eser ve hizmet düşmanı, manda ve onun gölgesi vesayet özlemcisi, dünyadan kopuk, vizyonsuz hedefsiz, puslu iklime döndürmek istiyorsa da başaramayacaklar. Bir asır geriye götürmeye kalkanlara beraberce göstereceğiz.” dedi.

AK PARTİ’NİN KADERİ, MİLLETİN KADERİ LE BİRLEŞMİŞ TEK PARTİDİR

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, açıklamasını şöyle sonlandırdı: “AK Parti Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Türkiye siyasi tarihinde görülmemiş bir istikrar ile önemli işleri başarmıştır. AK Parti’nin kaderi, milletin kaderi ile birleşmiş tek partidir. Bu yüzden aziz milletimizin gönlünde ciddi bir karşılık bulmuştur. Bugün Türkiye, istikrarın ne kadar önemli olduğunu AK Parti ile görmüştür. İstikrar sayesinde bugün dev yatırım ve adımlarla Türkiye, dünyada yeniden sözü geçen bir ülke konumuna gelmiştir. Partimizin 22. kuruluş yıldönümünün ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini dileyerek, “Milli İrade, Milli Güç, Hedef 2053 diyorum.”