ERDOĞAN DEMİR

Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığı, Keşan Belediyesi, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, Trakya Üniversitesi, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası,  Keşan Ticaret Borsası ve İpsala Ticaret Borsası tarafından 15 Aralık Cuma günü düzenlenecek “Cumhuriyetimizin 100.Yılı Hamzadere Bölgesi Tarım Zirvesi” programı belli oldu.

SOL Parti, yeni müfredata karşı olduklarını açıkladı SOL Parti, yeni müfredata karşı olduklarını açıkladı

Saat 10.30’da Keşan Belediyesi Selim Sesler Konferans ve Tiyatro Salonu’nda Moderatörlüğü’nü Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Rektörü Prof. Dr. Ahmet Atakişi’nin yapacağı zirvede, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nden Prof.Dr. İsmet Başer, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nden Prof.Dr. Fadul Önemli, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nden Adnan Orak, Trakya Üniversitesi’nden Prof.Dr. Yalçın Kaya, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nden Prof.Dr. Fatih Konukçu, Trakya Üniversitesi’nden Doç. Dr. Necmi Başer, Trakya Üniversitesi’nden Prof.Dr. Cem Tokatlı, Trakya Üniversitesi’nden Prof.Dr. Mustafa Tan ile Trakya Üniversitesi’nde Doç. Dr. Süleyman Kök konuşma gerçekleştirecek.

Orak; Keşan tarımında kurağa dayanıklı baklagil ve buğdaygil yem bitkilerinin önemi ve kullanılma potansiyeli,

Önemli; Bölge tarımında iklim değişikliğinin etkisi (ayçiçeği örnekli) yanlış tarım uygulamaları ve öneriler,

Konukçu; İklim değişimi, iklim değişiminin ve aşırı iklim olaylarının Trakya tarımına etkileri ve uyum stratejileri,

Kaya; Küresel iklim değişikliğinde yağlı tohumların ülkemizdeki geleceği,

Başer; Abiotuk stres faktörlerinden kuraklık ve düşük ya da yüksek sıcaklığın buğday üretimine etkileri ve iklim değişikliği ve çeltik tarımı üzerinde beklenen etkileri,

Tan; Keşan tarımında kurağa dayanıklı baklagil ve buğdaygil yem bitkilerinin önemi ve kullanılma potansiyeli,

Tokatlı; İklim değişikliğinde en çok etkilenen tatlısu habitatları üzerindeki tarımsal kirlilik baskısı: Meriç -Ergene Nehir Havzası ve

Kök; İklim değişikliğine dayanıklı Keşan’ın yok olan çiftlik hayvan gen kaynakları başlığı altında Keşan’da kaybolan hayvan ırkları ve verim özellikleri konularında konuşmalarını gerçekleştirecekler.

Editör: BÜLENT SAYLAM