Boztepe Köyü’nde buğday yangını Boztepe Köyü’nde buğday yangını

MEHMET AYTAÇ

Geçtiğimiz cumartesi gün gazetemizi ziyaret eden Hanifi Türksoy, 1967 yılında Yozgat’ta dünyaya geldiğini, 1999’dan beri Keşan’da ikamet ettiğini bildirdi. 20212 yılında askerlikten emekli olan 2 çocuk babası Türksoy, ekibinin hazır olduğunu belirterek, Yeni Mahalle’ye hizmet etmek için aday olduğunu ifade etti.

Mahalledeki çalışmalarından da bilgi veren Türksoy; “Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’nda çeşitli tadilat ve yenileme çalışmaları yaptık. Ensaray Camii Derneği ile çalışmalarımız devam ediyor. Dere Göleti piknik alanını el birliği ile pandemi sonrası temizledik. Mahallemize ses yayın cihazı getirttik. Hasta yaşlılarımıza bakım hizmeti verdik” dedi.

Türksoy, göreve seçilmesi halinde muhtarlık binasının uygun yeni bir yere taşınacağını, ATM’lerin çoğaltılacağını, 65 yaş üstü vatandaşların ve engellilerin maaşlarının kapılarına getirileceğini, yaşlı, hasta ve engelli vatandaşlara evde bakım hizmeti verileceğini, Bel-Koop kazan dairesi için çalışma yapılarak mahalleye faydalı hale getirileceğini, sokak hayvanları için çalışmalar yapılacağını ve mahalleye bir PTT şubesi kazandırılacağını açıkadı.

Editör: BÜLENT SAYLAM