Cumhur İttifakı-AK Parti Keşan Belediye Başkan Adayı Mustafa Helvacıoğlu, mahalle mitinglerini Büyük Cami Mahallesi’nde sürdürdü.

Fevzi Çakmak Caddesi üzerindeki SKM önünde oluşturulan kortej, mitingin yapılacağı İstiklal Caddesi üzerindeki miting alanına yürüdü.

Saat 22.15 sıralarında başlayan mitinge; Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyesi adayları, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“KEŞAN’I BİZ YÖNETECEĞİZ”

Mitingde konuşan Helvacıoğlu, “Bizim arkamızda millet var, halk var. Halkın yönetimini sponsorlara bırakmayacağız. 15 sene Büyük Cami Mahallesi’nde esnaflık yaptık. Bu mahalle bana ekmek verdi. Belediye’de 8 ay maaş veremeyen bir yapı vardı. Yalan desinler anahtarları bırakırım. Türkiye’nin en büyük emlak komisyoncusuydu 94 mülk satmışlar. Belediye şirketlerini iflas halinde aldım. Akraba belediyesine dönmüş. Meclis üyelerinin, başkanın akrabaları. Böyle bir şey olur mu? İşe yarayanları değil iş arayanları almışlar. Bir belediye başkanısın, yılda 60 meclis var 47’sine gelmiyorsun. Böyle bir şey olmaz. Ben 60 ayda 60 meclise de geldim. Cenazelerde ücret alınıyormuş. Şimdi öyle mi? Bugün Cenaze ve Mezarlık İşleri Müdürlüğü’nü açtık. Keşan’da daha yeni cenaze işleri müdürlüğü açılıyor, utanıyorum. Bu mahalleye gelmişler Anıl Çakır mı aday Mehmet Özcan mı? Anlamadım. En çok ilçe başkanı konuşuyor. Kim aday? Hangisi aday? Keşan’ı kim yönetecek onu da bilmiyorum. İlçe başkanımı, sponsorlar mı? Kimse merak etmesin Keşan’ı biz yöneteceğiz. 1,5 yıl pandemiyle boğuştuk, meclis yapısı malum. Sürekli ‘Hayır’lar geldi. Meclis önemli. Önce başkana sonra meclise mühürü basacaksınız. Asrın felaketini yaşadık, deprem oldu. Savaşlar oldu. Tüm bu olumsuzluklara rağmen neler yaptıklarımızı gördünüz. Vatandaşlarımız ‘Keşan’ı Keşan yaptınız’ diyor. Müzeyi açtık, afet merkezi açtık, trafik eğitim parkını açtık, macera parkını açtık. 15 senede 15 eser yok. Alt yapı demişler, uyutmuşlar bizi. İstiklal Caddesi’ni yaptık, alt yapı filan yoktu biz değiştirdik. Bitti dediklerinde doğru söylüyorlarmış alt yaptı bitik haldeymiş. Kunduracılar Çarşısı’na girdik, tuvaletler toprağın içine akıyordu. Böyle bir Keşan teslim aldık.” dedi.

“CANLA BAŞLA ÇALIŞTIK VE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

60 ayda 60 defa makam odasında oturmadığını ifade eden Mustafa Helvacıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Gece gündüz sahadaydım. Büyük Cami’de, Yüceller Parkı’nı yaptık, yol ve kaldırımları yaptık, semt sahaları yaptık, Milletvekilimizin, İlçe Başkanımızın destekleriyle Hersekzade Ahmet Paşa Camii’mizin restorasyonunu yaptık, temalı parklar, alt yapı, metruk yapıları yıktık. Büyük Cami’de şimdi sıra; ara sokaklarda, ADD Parkı’nda, hayır çeşmelerinde, cami bahçelerinde, okul bahçelerinde. Tarihi hamam kültür evine dönüşecek. Spor Bakanımız, Sanayi ve Ticaret Bakanımız, Kültür Bakan Yardımcımız geldi. Belediyecilik onları işi değil. Keşan hız kesmeyecek. Projelerimiz hazır. Bizim yaptıklarımıza çamur atmakla meşguller. Ankara’da alacağım destekle, il ve ilçe başkanlarımla, Vekilimle Keşan’ı Keşan yapacağız. Büyük Cami Mahallemizde ilk günlerde İstiklal Caddesi’ni yaptık. Yeni dönemde Barış Parkı’nı yeniliyoruz. Hersekzade Camii’miz ile beraber tarihi dokuyu yaşatacağız. Tarihi evlerimizi koruma altına alacağız. Hamamımızı Bakanımıza gösterdik ve kültür yuvası olacak. Eski Gelibolu Caddesi’ni yeniliyoruz. Büyük Cami’nin hakkını vereceğiz. Keşan bu hizmetlere layık. Makam odasının masrafıyla Artı Çarşı’yı yaptık. Göreve geldiğimiz gibi mali disiplini sağladık, tasarruf ettik. Ayrıca seçim demokrasi yarışıdır, kimseyi tehdit etmeyin. Böyle bir şey olur mu? Bu bir hizmet yarışı. Aşevi yaptık, her gün 400 kişiye yemek götürüyoruz. 200 engellimize akülü sandalye verdik. 50 bin parça giysi yardımında bulunduk. 150 öğrenciye burs veriyoruz. Kültür turları yaptık. Hiç durmadık. Canla başla çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz. Müzemiz gurur tablomuz oldu.”