Cumhur İttifakı AK Parti Keşan Belediye Başkan Adayı Mustafa Helvacıoğlu, mahalle mitinglerine Cumhuriyet Mahallesi’nde devam etti.  Fevzi Çakmak Caddesi üzerindeki SKM önünde oluşturulan kortej, mitingin yapılacağı Cumhuriyet Mahallesi’ndeki miting alanına yürüdü.

Saat 22.15 sıralarında başlayan mitinge; Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP İlçe Başkanı Adnan İnan, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyesi adayları, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mitingde ilk olarak konuşan Kılınç, Keşan’ın 5 yıl boyunca en iyi hizmeti aldığını belirterek, “Daha da hizmet edeceğiz. Keşan’da 15 yıllık işi 5 yılda yaptık. Bize 5 yıl daha destek olun. Hız kesme Keşan” dedi.

İnan ise şu ifadelere yerdi: “Bu gün çok heyecanlıyız. Cumhuriyet Mahallemiz bizi bağrına bastı. Kadınlarımız harika. Heyecanımız çok yüksek. Bunlar Cumhuriyet kadınları, bunlar Selçuklu kadınları, bunlar Osmanlı kadınları, bunlar Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kadınları. Her birimiz bozkurduz. CHP’nin müdürü bir akşam şişe ile çıktı, ikinci akşamı Türk Kadınlarımıza hakaret etti. Yazıklar olsun. Tüm kadınlarımız başımızın tacı.”

Cumhurittifakicumhuriyetmahallesi

“MALKARA, EDİRNE, UZUNKÖPRÜ, GELİBOLU BİZİ KONUŞUYOR”

Miting Helvacıoğlu’nun konuşmasıyla sürdü.

Kimseyi ötekileştirmediklerinin altını çizen Mustafa Helvacıoğlu, “Kadınları ayırmıyoruz. Kadınlarımız bizim baş tacımız ve dünyanın tüm çiçekleri onlara armağan olsun. Kadınlar bizim gözümüzün nuru. Ama daha dün akşam sizleri ötekileştirdiler. Yazıklar olsun O’na. Onu kadınlara armağan ediyorum. Şimdi biz eserlerimize, hizmetlerimize bakalım. 15 senede yapamamışsın 5 senede yaptıklarıma çamur atacaksın? Eserlere bakın; Malkara, Edirne, Uzunköprü, Gelibolu bizi konuşuyor. Bizler 5 sene uyumadık, durmadık, yatmadık, canla başla çalıştık. Bizim arkamızda Cumhuriyet Mahallesi var, Keşan var, millet var. Müzeyi yaptık. 2 yarıda 30 yılda yapamayacaklarını yapacağım. Cenaze işlerini ücretsiz yaptık. Bu Keşan’a enerji lazım. 70 kilometre yol yaptık. Üsküdar Caddesi’ni de ışıl ışıl yapacağız. Stadyumu yeniledik. Cumhurbaşkanı’mızdan, bakanlarımızdan, hükümetimizden Allah razı olsun. 11 mahallemize semt sahası yaptık. Yeni dönemde de yapacağız. Araç sayımızı ikiye katladık. Onların akıllarında ise Kılıçköy’ü mahalle yapmak var. Cumhuriyet Mahallesi ile işleri yok. 4 yılda 55 bin sıcak kap yemek gitti. Her gün 400 kişiye sıcak yemek getiriyoruz. 5 bin öğrenciye eğitim desteği verdik. Şimdi de öğrencilerimize Keşan Kart ile kantin harçlığı vereceğiz. Evde bakım hizmeti verdik. Cumhuriyet Mahallemizde; semt sahaları, yol kaldırım, alt yapı çalışmaları, parklar, sosyal destekler verdik. Metruk evleri yıktık. Neler yapacağız; düğün salonu, Harun Yalçın Parkı’nı düzenleyeceğiz, Üsküdar Caddesi ışıl ışıl olacak, ara sokakları yapacağız. Güneş enerjisi ile sokakları aydınlatacağız. Keşan kartla dezavantajlılarımıza destek olacağız. Keşan esnafından alışveriş yapaklar. Desteklerimiz ve sosyal projelerimiz devam edecek. Evlenen gençlere tatil hediyemiz olacak.   Toplu taşımayı gözden geçireceğiz. Meslek edindirme kurslarını açacağız. Gıda OBS’de çalışmalar başladı. Ne yaptım, ne zaman yapacağız, nerede yapacağız programımız belli. Ben he zaman vatandaşımın yanında olmaya devam edeceğim. Her biriniz başımız tacısınız.”       

Miting, belediye ve il genel meclis üyesi adaylarının tanıtılmasının ardından sona erdi.