Cumhur İttifakı AK Parti Belediye Başkan Adayı Mustafa Helvacıoğlu, mahalle mitinglerini İspat Cami Mahallesi’nde sürdürdü.

Fevzi Çakmak Caddesi üzerindeki SKM önünde oluşturulan kortej, mitingin yapılacağı İspat Cami Mahallesi’ndeki alana yürüdü.

30 yıllık simit fırını sahibi uyardı 30 yıllık simit fırını sahibi uyardı

Saat 22.15 sıralarında başlayan mitinge; Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Mustafa Helvacıoğlu, MHP İlçe Başkanı Adnan İnan, geçmiş dönem Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyesi adayları, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“İŞİ BİLEN İŞ YAPSIN”

Mitingde konuşan İnan, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kadınları önünde önümü ilikliyorum. Kadınlar başımızın tacı. İlçe başkanıysan, ilçe başkanı kal, öğretmensen öğretmen kal. Konuştukça batırıyorsun kendini. İşi bilen iş yapsın” dedi.

“MUSTAFA HELVACIOĞLU’NA GÜVENİYORUM”

Daha sona konuşan Altunay ise şunları söyledi: Keşan kararını vermiş, Mustafa Helvacıoğlu ise devam diyor. Her siyasi partinin adayı ben daha iyi yaparım iddasıyla çıkıyor. 5 yılda Keşan büyük bir basamak atladı. İkinci dönem çok daha büyük projelerle geliyor. Keşan Balkanlar’ın başkenti olacak bir şehir. Bugün hükümet ile iş birliğinde çok güçlü bir iletişim olduğunu açıkça görüyorum. Oradan gelen kaynaklara Keşan’ın ihtiyacı var. Daha büyük hedeflere Mustafa Helvacıoğlu ile ulaşacağız. Bir yerde başarılı olmanız için dertlenmeniz lazım. Bu Mustafa Başkanımızda var. Daha büyük hedeflere birlikte yürüyeceğiz. Samimi oldu, aranızda oldu, hiç kopmadı, çıktı yeri unutmadı. Bu seçimler ilçeyi kalkındırma seçimi. Çocuklarımıza, gençlerimize refah düzeyi yüksek bir Keşan hediye etmemiz lazım. Büyük düşünmemiz lazım. Keşan’da yapılan her işte büyük bir memnuniyet var. Hizmetsiz bir saniyeye bile lüksümüz yok. Arkamızda bu destek oldukça bu yolda ölmek var dönmek yok. Biz de desteğimizi sağlayacağız. Bu ilçe Edirne’nin en büyük, en güzel ilçesi. Her geldiğimde Keşan’ın yenilendiğini görüyorum. Daha iyi hizmet almak hakkınız. Çok daha büyük projeleri buraya getirmek için seferber olacağız. Mustafa Helvacıoğlu’na güveniyorum.”

“YAPTIKLARIMIZ ORTADA”

Miting Mustafa Helvacıoğlu’nun konuşmasıyla sürdü.

Tüm Keşan ile birlikte yürüdüğünü belirten Helvacıoğlu, “5 sene önce bu kürsüye çıktığımda bu iş bitti demiştim. Bu akşam da aynısını söylüyorum. Bu iş yine tamam. Bu iş bitti. Hazır ve kararlıyız. Yaptıklarımız ortada. Bu hizmetlerin arkasında Cumhurbaşkanımız, bakanlarımız, Cumhur İttifakı, Helvacıoğlu var, millet var. 5 yılda 15 yıllık hizmet ettik. Kent Müzesi; 35 bin kişi ziyaret etti. İçme suyu projesini yaptık. Artık su derdimiz yok. 70 kilometre yol, 100 kilometre kaldırım yaptık. 26 temalı park yaptık. 40 yıllık stadyumu yeniledik. 11 mahalleye 21 semt sahası yaptık. İspat Cami Mahallesi’nde 3 tane var. 5 senede Keşan Keşan oldu. Araç sayısını 2’ye katladık. Trakya’da 63 araç alan başka belediye yoktur. Yeni çarşılar yaptık. Ben iki dönemlik yola çıktım. Modern sanayi sitesi, katılım yolu, modern yollar, yeşil alanlar var mıydı? Sanayi sitesini Trakya’nın en iyi yaptık. 15 yılda yaptıklarını 5 yılda İspat Cami Mahallesi’ne yaptık. İspat Cami Mahallesi’nde yol ve kaldırımların 4’te 3’ünü yaptık, Muhtar Ali Çevikel Caddesi, Metin Çırpan Caddesi, Özgün Yapı, Nefes Yolu, Bolayır Caddesi, Sanayi Caddesi, Kurtuluş Caddesi, Kipa yolu, Şehit Eren Bülbül Parkı, Ahmet Karaağaç Parkı, Şehit Hasan Yavuz Parkı, Amel Baba Türbesi, Sanayi Parkı, Doğan Seyfi Semt Sahası, yeni muhtarlık binası, şehir estetiği, modern duraklar, alt yapı çalışmaları, metruk yapıların yıkımı, hayır çeşmeleri, ücretsiz wifi alanları. Bunlar kolay değil. Yeni dönemde neler yapacağız? Çok güzel kent ormanı olacak, fuar ve festival merkezi olacak, Kurtuluş Caddesi’ni yenileyeceğiz,  cami ve okul bahçelerimizi yeniliyoruz, 112’nin oraya değirmen park yapıyoruz, Cennet Bahçesi’ni yeniliyoruz, kalan ara sokakları yapıyoruz, çevre yolunu yapıyoruz, parklarımıza kamera takıyoruz. Şehrin yeni yeşil alanı değirmen park. Fuar ve festival merkezi 3 Haziran’da tarım fuarı yapıyoruz. Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nde rahmetli Mehmet Gemici Başkanımıza yakışanı yapacağız. Bizim işimiz belediyecilik. Kurtuluş Caddesi’ni yeniliyoruz, pırıl pırıl olacak. Yeni bağlantı yolu. Cennet Bahçesi’nden Yeni Mahalle’ye bağlanacağız. Haldun Taner Parkı’nı en iyi şekilde yapacağız. Hizmete oy verin, çalışana oy verin, düşürmeyin enerjimizi. Bir dönem daha çalışacağız. Hizmet için canla başla çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Mustafa Helvacıoğlu’nun konuşmasının ardından belediye meclis üyesi adayları tanıtıldı.1 (2)