Cumhur İttifakı AK Parti Belediye Başkan Adayı Mustafa Helvacıoğlu, mahalle mitingleri kapsamında İzzetiye Mahallesi sakinleriyle buluştu.

Cumhur İttifakı 21 Mart 2024 Perşembe akşamı İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü önünde oluşturulan araç konvoyu ile İzzetiye Mahallesi’ne hareket etti.

Saat 22.15 sıralarında başlayan mitinge, AK Parti Edirne Milletvekili Dr. Fatma Aksal, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP İlçe Başkanı Adnan İnan, belediye meclis üyesi adayları, il genel meclis üyesi adayları ile partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR

Mitingde konuşan Kılınç, 5 yılda 15 yıllık iş yaptıklarını ifade ederek, “Keşan’ın çehresini değiştirdik. İktidarımızdan gelen desteklerle hibelerler Vekilimizin sağladığı desteklerle Keşan’ın çehresi değişti. Spor tesisimizi yaptık, doğalgaz alt yapısını yaptık. 14 Nisan’da da doğalgaz için ihale süreci başlayacak. 31 Mart’ta bir 5 yıl daha destek istiyoruz. Hız kesme Keşan, hız kesme İzzetiye diyoruz. Yapacak çok işimiz var. Mustafa Helvacıoğlu başkanımız çalışkan, durmuyor, bizleri de durdurmuyor” dedi.

“5 YIL DAHA DESTEK İSTİYORUZ”

İnan ise Keşan için gönülden çalıştıklarını belirterek, “Bizim işimiz gücümüz Keşan. Keşan’ı çok seviyoruz ve bunun için 5 yıl daha destek istiyoruz. 5 yıl daha çok çalışarak Keşan’ı il düzeyine getireceğiz” şeklinde konuştu.

“31 MART AKŞAMI SANDIKLARI PATLATACAĞIZ”

Adnan İnan’ın ardından konuşan Fatma Aksal, mitinge katılan herkese teşekkür ederek, şunları söyledi: “5 yılda hayal denilen birçok projeyi hayata geçirdik. Yollar, meydan, semt sahaları, stadyum. Hepsini saymaya kalksak zaman yetmez. Yapacak çok işimiz, gidecek çok yolumuz var. Keşan’ın, ülkemizin kaybedecek 5 dakikası yok. Sizlerden Mustafa Başkanıma destek istiyorum. İnşallah 31 Mart akşamı sandıkları patlatacağız.”

“ÖNÜMÜZDEKİ KIŞ MAHALLEMİZE DOĞAL GAZI GETİRECEK KADAR HAZIRIZ”

Mitingde son olarak Helvacıoğlu konuştu. Önümüzdeki 5 yılda hizmet siyasetine devam edeceklerini belirten Mustafa Helvacıoğlu, “Arkamda Cumhur İttifakı var, Devlet Bahçeli var, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var. Trakya’nın en büyük semt sahasını İzzetiye’de yaptık. Enercin Uygun ağabeyimize yakıştı. Doğalgaz alt yapısı geldi. 16 Nisan’da doğalgaz için çalışmalar başlıyor. Şahıs parsellerinin yola terklerinin sıralamasını yaptık. Şu anda doğalgazın önü açıldı. Sizlerle beraber çalıştım. Önümüzdeki kış mahallemize doğal gazı getirecek kadar hazırız. Yollar doğalgazda kazılacak diye düzenleme çalışmalarına girmedik. Tüm mahallemizin yolları en iyi şekilde olacak. Meydan da en güzel şekilde olacak. Muhtarlıklar da Atatürk büstü yoktu, koyan biziz. Atatürk bizim liderimiz, Cumhuriyetimizin kurucusu. Burada kimse Atatürk’e sırtını yaslamasın, bizi sınav yapmasın.  CHP İlçe Başkanı Anıl Çakır konuşuyor, ‘Benim kadınlarım Cumhuriyet kadını’ diyor. Bizim kadınlarımız değil mi? Bu nasıl hakaret? Sadece CHP’liler mi Cumhuriyet kadını Anıl Başkan? Seni bütün Türk kadınlarına şikayet ediyorum. Bunlar nasıl laf? Belediyeyi yönetmek akıllarında yok. Neler konuşuyorlar neler, Kılıçköy mü mahalle olacak neler neler. 12 kişiye makam şoförlüğü sözü vermişler, bin 200 kişiyi işi almışlar, İzzetiye’den 50 kişiye iş sözü vermişler. Amaçları proje yapmak değil, sorunları çözmek, yol yapmak değil. Dertleri başka.”

“İKİNCİ YARI BAŞLAYACAK”

İzzetiye Mahallesi’ndeki ana yolu yaptıklarını ifade eden Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Planlamada yoktu ancak ana yolu yaptık. Çabuk unutanlar var. İzzetiye’de cenaze oluyordu, cenaze sahibi ne yapacağını şaşıyordu. Şimdi cenaze işlemlerini tek notadan yapıyoruz. Senin projelerin ney? Biz millete hizmet etmeye geldik. Kimse bizi durduramaz. İmar revizesini yapacağız. 2014 yılında İzzetiye’nin imar planları Mehmet Özcan zamanında yapılmış. Göreve 2019’da geldim meclise geldi onaylandı. Hangi partinin üyeleri fazlaydı CHP’nin. Neden bu planlara ‘Evet’ dediler. Tekrar söylüyorum; İzzetiyeli hemşehrilerim sizlerle 10 dakika dahi konuşmayan başkan adayı neden anlatmadı. 2014’te imar planları yapılmaya başlandı 2019 yılında bitmiş Cumhuriyet Halk Partili meclis üyeleri neden hayır demediler. Kazanmak için her şey mubah yapıyorlar. Ben buradayım, aslanlar gibi karşınızdayım. Ben sizin evladınız oldum, ben sizin canınız oldum. Keşan’dan İzzetiye’ye baktığımızda; İzzeti ikram yaptık, yöresel pazar yaptık, okulu yeniledik, sera kooperatifini kurduk, yolları yaptık, Trakya’nın en büyük semt sahasını yaptık, park yaptık, seraları yaptık, yeni muhtarlık binasını gerçekleştirdik, cenazeden düğüne her gün yanınızdayız. Sadece İzzetiyelihemşehrilerimin kullanacağı 1.5 dönümlük düğün salonu zemini şeklinde yer hazırlıyoruz. İzzetiyelihemşehrilerim her türlü masrafın bizden olacağı halı sahamızın üzerinde hazırladığımız alanda düğün yapacaklar. İkinci 5 yılımız hazır, anketler 1 aydır Helvacıoğlu diyor. Bakın bu akşam 1053 araçla geldik. İzzetiyelim hizmet edene oy verecek. Komşusuna verecek İzzetiyelim, ben İzzetiye’yi seviyorum. Hiç kimse korkmazsın, yine Helvacıoğlu yapacak, yine Cumhur İttifakı yapacak. Ankara’dan destekler almaya devam edeceğiz, yine vekilimiz Ankara’da bizim elimizi tutacak. Cumhurbaşkanım yine desteklerini gönderecek. Haftasonu 3 bakanımız geliyor, geçen hafta 3 bakanımız geldi. Organize Sanayi bökgesinin temeli atıldı, yarım bırakmayalım bu işleri, Allahın izniyle tamamlayacağız. 2 dönemlik başkanlık yolculuğuna çıktım. İkinci yarı başlayacak. Ücretsiz internet alanları kuracağız. Sokak aralarına giriyoruz artık cami bahçesini de yeniliyoruz. Okul bahçesi için çok güzel bir sürprizimiz var. İzzetiye, Bahçeköy bağlantı yolunu İl Özel İdaremiz ile birlikte yapmak için girişimlerde bulunduk ve programa alındı. Bahçeköy yolumuz bu sene olacak. 60 ay maaş ödedik. Gelecek 60 ay da ödemeye söz veriyoruz. Alparslan Türkeş Meydanı, bankalar caddesini yapacağız. 100 projemiz hazır. 60 ayda 60 meclis toplantısı yaptık. Kıymetli hemşehrilerim 60 ayda 60 meclis toplantısına da geldim. Tüm meclis toplantılarına katılan bir Mustafa kardeşiniz var. Geçmiş dönemde ne olmuş; 60 Meclis toplantısının 47’sine belediye başkanı katılmamış.İzzetiye’nin kaybedecek 5 dakikası bile yok. Kıymetli İzzetiyelihemşehrilerim ben her birinize teşekkür ediyorum. Size hizmet etmek isteyen kardeşleriniz olarak karşınızdayız.

Konuşmaların ardından Cumhur İttifakı Meclis Üyesi adayları tanıtıldı.

Akpartiizzetiye