ERDOĞAN DEMİR

Kepirtepe Mezunu emekli öğretmen Hüsamettin Özfidan dün, anılarından oluşan “Aynı Gökyüzünün Altındaki İzlerim” adlı kitabını, Keşan’daki Kepirtepe Mezunu öğretmen arkadaşlarına dağıttı.

Saat 13.30’da Keşan Emekliler Derneği’nde, gerçekleşen programda konuşan Özfidan, öncelikle katıkan tüm herkese teşekkür ederek “Bu kadar ilgi beni şaşırttı. Varolun, sağolun. Bu arada ülkemizin başı sağolsun,bu zor durumu inşallah dayanışma içersinde hep birlikte aşacağız. Ben Kepirtepe Öğretmen Okulu’ndan mezunum. 1975 mezunuyum. Karınca kararınca pandemi döneminde 2019’da bu kitabım ile ilgili çalışmaya başladım ve sadece böylece anılarımın bir kağıt üzerine dökmeye yaşadıklarımı hu dünyadan gittikten sonra arkamda bir iz bırakmayı hayal ettim ve kitaplaştırdım. Ama takdir edersiniz kağıdın değeri tuvalet kağıdına gelen zamlardan sonra anlaşıldı. Kağıt fiyatları uçtu gitti. Benim çalışmamın konsepti fotoğraf ağırlıklı. İnsanlar artık okumaktan çok bakıyorlar. Biriktirebildiğim, toplayabildiğim fotoğraflarım kitabımda yer alıyor. Yazı ile de destekledim. Maliyetler nedeniyle az sayıda kitap bastırabildim. Belirli kurum ve kuruluşlar ile belirli yakinen Tanıdığım arkadaşlarıma birer tane hediye olsun diye bugün buradaki isimleri belirlenmiş arkadaşlarıma bu kitabımı hediye etmek için buradayım” dedi.

Özfidan daha sonra Gazeteci ve Kepirtepe mezunu Feyzullah Aktan başta olmak üzere buraya katılan okul arkadaşlarına kitabını hediye etti.

Aktan böyle bir kitap nedeniyle Özfidan’ı kutladı ve kendisi de “İki Seçim Arası Demokrasi Karası” adlı kitabını Özfidan’a hediye etti.

DOÇEK Başkanı Hakan Eşme de kendileri ile doğa yürüyüşlerine katılan Özfidan’ın kitap hediyesi için teşekkür ederek, “Kendisini emekli öğretmen olarak tanıttı ama yürüyüşlerimiz de hiç de emekli gibi değil hep ön sıralarda yer alıyor” dedi.

Özfidan’ın Kepirtepeli arkadaşları da kendilerini unutmayarak hatırlayan ve kitap hediye eden Özfidan’a teşekkür etti.