4 sivil toplum kuruluşunun Özcan ile yaptığı görüşmeden sonuç çıkmadı 4 sivil toplum kuruluşunun Özcan ile yaptığı görüşmeden sonuç çıkmadı

ERDOĞAN DEMİR

Saat 11.00 sıralarında, Tepe Mezarlık’ta, Yazır’ın mezarı başında düzenlenen anma törenine; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan İlçe Müftüsü Uğur Emiroğlu ve merhum Hüseyin Yazır’ın yakınları katıldı.

Anma töreninde konuşan HelvacıoğluYazır’ın 4 dönem Keşan’a hizmet ettiğini belirterek, “Rahmetli Hüseyin Yazır, Keşan için önemli hizmetlerde bulunarak, Keşanlılar tarafından çalışmalarıyla takdir gören belediye başkanlarından biri olmuştur. 22 Ocak 1979 tarihinde yaşamını yitiren Hüseyin Yazır’ın 45. ölüm yıldönümünde kendisini Keşan Belediyesi olarak ailesi ve sevenleriyle anıyoruz. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına da bir kez daha sabır ve başsağlığı diliyorum. Vefat eden başkanlarımıza mezarları başında anma törenleri düzenleyerek, şükranlarımızı dile getirmeye devam ediyoruz. Bütün katılımcılara merhum Yazır’ın ailesi adına teşekkür ediyorum. Geride bıraktıklarına Allah uzun ömürler versin.  Hüseyin Yazır, uzun yıllar Keşan’a hizmet etmiş birisi. Bunun ne anlama geldiğini belediye başkanı olarak çok iyi anlıyorum. Eninde sonunda geleceğimiz yerler buraları. Allah bizlere de bizden sonrakiler tarafından iyi anılmayı kısmet etsin. Hüseyin Yazır’a Allah’tan rahmet diliyorum. Nur içinde yatsın. Yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine şükranlarımı sunuyorum.”

Mustafa Helvacıoğlu’nun konuşmasının ardından Uğur Emiroğlu tarafından dualar okundu.

Tören; Merhum Hüseyin Yazır’ın mezarına karanfil bırakılmasının ardından sona erdi.

Editör: BÜLENT SAYLAM