ERDOĞAN DEMİR

Atatürk'ün, ziyaretlerinde halkın sıkıntılarını dinleyerek, yeni Türk devletinin ilkelerini anlattığını aktaran İba, AtatürkEdirne'ye gelişinin yıl dönümünde saygı, sevgi, minnet ve rahmetle andıklarını söyledi.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Edirne’yi ziyaret etmesinin her zaman için ayrı bir gurur ve mutluluk kaynağı olduğunu belirten İba, daha önce Kurtuluş Savaşı döneminde iki kez Edirne’ye gelen Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhurbaşkanı olduktan sonra yurt gezileri kapsamında 21 Aralık 1930 tarihinde Edirne’yi ziyaret ettiğini aktardı.

"ATATÜRK, KENTE HER GELİŞİNDE BÜYÜK COŞKU VE SEVGİYLE KARŞILANMIŞTIR"

Türk milletinin yüksek vasıflarına güvenen, kazanılan her türlü zaferin milletin eseri olduğunu belirten Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, kente her gelişinde Edirneliler tarafından büyük bir coşku ve sevgi ile karşılandığını söyleyen İba, "Bugün Türk Milleti olarak yapmamız gereken, Atamızın düşüncelerini tüm yönleriyle yaşamak ve gelecek kuşaklara aktarmaktır" dedi.

Eğitim-Sen'den 1 Mayıs çağrısı Eğitim-Sen'den 1 Mayıs çağrısı

"HER ZAMAN AYRI BİR GURUR VE MUTLULUK YAŞIYORUZ "

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün neredeyse her konuşmasında Milli Mücadelenin asıl kahramanlarının aziz Türk milleti olduğunu söylediğini aktaran Başkan İba, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Edirne’yi ziyaret etmesinin her zaman ayrı bir gurur ve mutluluk yaşattığını ifade etti.

“GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN, YÜREĞİMİZDEKİ YERİ HİÇBİR ZAMAN DEĞİŞMEYECEK”

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığı ziyaretler sırasında halkın sıkıntılarını dinlediğini ifade eden İba, “Her zaman milletinin yanında olan, inkılapların prensiplerini, felsefesini ve yeni Türk devletinin ilkelerini anlatan ve Türk milletinin yüksek vasıflarına güvenen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, yüreğimizdeki yeri hiçbir zaman değişmeyecektir. Bu duygu ve düşüncelerle Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi ise şükran ve minnetle anıyoruz. Ata’mızın Edirne’ye gelişinin 93. yılı kutlu olsun” şeklinde açıklamada bulundu.

Editör: BÜLENT SAYLAM