HABER MERKEZİ

Tamer Kıral’ı duygulandıran ziyaret Tamer Kıral’ı duygulandıran ziyaret

Keşan’ın Kurtuluşu’nun 101.yıldönümü münasebetiyle 17-18-19 Kasım günleri nedeniyle gerçekleştirilen indirimli günler nedeniyle 3 gün tezgah açan esnaf ile indirimli günler etkinliğine katılan esnaf  İndirimli Günler etkinliğinin yeteri kadar ilgi görmediğini belirtti.

İlgisizlik sebeplerinden birinin aşarı yağmur olması da belirtilirken özellikle halk pazarında tezgah açan esnaf ise yağmur nedeniyle pazarın günlerinin değiştirileceğine pazaryerinin üstünün acilen kapatılmasını istedi.

Bilindiği gibi Keşan’da Cumartesi günleri kurulan halk pazarı, 11 Kasım Cumartesi günü kurulması gerekirken Meteoroloji’nin Cumartesi günü şiddetli yağmur ve rüzgar uyarısı nedeniyle 10 Kasım Cuma gününe alınmıştı.

Keşan Belediyesi bu hafta da halk pazarı, isteyen esnafların hava durumuna göre tezgah açabilmesi ve Keşan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yılı nedeniyle düzenlenen “İndirim Günleri Keşan’da” etkinlikleri nedeniyle Cuma, Cumartesi ve Pazar günlerine yayıldığını açıklamıştı. Bu kapsamda 3 gün kurulan halk pazarında beklenen hareketliliğin yine yaşanmadığı belirtilirken, bazı esnaflar, günlerin değiştirilmesi yerine pazaryerinin üstünün kapatılmasını ve bu konuda Keşan Belediye Meclisi’nin ortak bir çözüm bulması gerektiğini belirtti.