İş yok masraf var

MEHMET AYTAÇ

Keşan Belediyesi tararından Turizm Danışma Merkezi olarak Cumhuriyet Meydanı’na konulan ancak birçok vatandaşlın eleştirisine uğrayan mobil binaya elektrik faturası geldi. Haftalardır meydanda bulunan ve henüz hiçbir e yaramayan, herhangi bir faaliyeti bulunmayan binaya TREDAŞ tarafından 195 TL elektrik faturası kesildi.

“İŞLEM YOK MASRAF VAR”

Birçok vatandaş tarafından gereksiz görülen binada haftalardır ne bir personel görev alıyor ne de turizm adına bir işlem yapılıyor. Ancak bina durduğu yerde masraf etmeye başladı. 195 TL elektrik faturası kesilen binanın durduğu yerde Keşan Belediyesi’ne daha ne maliyet yarattığı da merak konusu oldu. Binanın ne zaman faaliyete gireceği de henüz belli değil. 

“MEYDANIN CEPHESİNİ KAPATTI”

Hiçbir işe yaramayan bina Cumhuriyet Meydanı’nın cephesini de büyük ölçüde kapatarak görüntü kirliliği yaratmaya devam ediyor. Belediye kadrosunda yabancı dil bilen ve gelen turistlere danışmanlık hizmeti verebilecek donanımlı personelin bulunup bulunmadığı bilinmezken, binanın maliyeti de kamuoyuna açıklanmadı. Binanın Keşan’ın farklı bir yerinde başka hizmetler için kullanılması gerektiğini belirten bazı vatandaşlar, burada bu yapının hiçbir anlamı olmadığını kaydettiler.