ERDOĞAN DEMİR

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Millet İttifakı Kırklareli temsilcileriyle bu coşkulu günde alanlarda işçi ve emekçilerle beraberdi.

Başkan Kesimoğlu; yeniden aday olan CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, CHP İl Başkanı Gürcan Saatçi, İyi Parti İl Başkanı Volkan Akman, Gelecek Partisi İl Başkanı Mehmet Yıldız, Deva Partisi İl Başkanı Rıfat Rafael Haleva, Deva Partisi kurucu İl Başkanı Engin Turan, Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Abdurrezzak ve Demokrat Parti İl Başkanı Sezgin Çakan ile birlikte vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı.

1 Mayıs bileşenlerinin öncülüğünde yürüyen coşkulu kalabalık Sancaktar Caddesi’nden ilerleyerek, Mustafa Kemal Bulvarı’na geldi ve tüm katılımcılar Cumhuriyet Meydanı’nda buluştu.

Ülkede oluşan eşitsizlik ve adaletsizliği, meydanda toplanan, dayanışmanın kıymetini iyi bilen insanların sona erdireceği ifade edildi. Atılan sloganlarda herkes tek yürek hep bir ağızdan 1 Mayıs’tan 15 Mayıs sonrasına mesajlar verdi.

Başkan Kesimoğlu, beraberindeki milletvekili ve Millet İttifakı İl Başkanları, yoğun ilgi gördükleri Cumhuriyet Meydanı’nda, işçi ve vatandaşlarla beraber umudu paylaştı, söylenen şarkılara birlikte eşlik etti.

Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde, üretimin, emeğin, adaletin, laik, demokratik ve sosyal hukuk devletinin gerekliliğini bilen Millet İttifakı ile birlikte sahada olduklarını vurgulayarak; “Bu 1 Mayıs her zamankinden daha önemli bir tarihtir. Bu 1 Mayıs 15 Mayıs’ın habercisidir. Refah ve eşit yaşam şartlarında, emeğin gerçek karşılığının alındığı, özgür ve demokratik bir ülkede yaşama isteğimizi hep birlikte yeniden dile getirdik. Aydınlık bir Türkiye için adım adım yürüdük ve haykırdık. Mutluyuz çünkü 15 Mayıs sabahından itibaren gerçekten yaşanabilir bir ülke idealimizi hep beraber hayata geçireceğiz. Umutluyuz çünkü bu yolda, farklılıklarımızı zenginlik olarak kabul ettiğimiz dostlarımızla, büyük bir azim ve kararlılık ile ilerliyoruz. Kıymetli milletvekilimize ve Milet İttifakı’nın değerli il başkanlarına , bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. 1 Mayıs’ta Kırklareli’nden tüm Türkiye’ye sesleniyoruz. Birleşe birleşe kazanacağız. Sadece emekçinin, işçinin değil, ev hanımının, öğrencinin, emeklinin, çalışanların yani tüm yurttaşlarımızın rahat nefes alacağı bir geleceği onlarla birlikte kuracağız. Bu 1 Mayıs’ın yeni bir başlangıcın dönüm noktası olacağına inanıyorum. Emek bizim, gelecek bizim. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.