İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman’ın şirketinde yevmiye ile çalışan Ergin Tokat’ın 22 Nisan’da işyerinin 6.5 metre yüksekliğinden düşmesinin ardından, Kerman’ın personeli ile ilgilenmediği ortaya çıtı.
Ergin Tokat’ın babası, Kadir Tokat, 22 Nisan tarihinde olayın gerçekleştiğini belirterek “Oğlumun SSK’sı ise 25 Nisan tarihinde yapılmış. Yani oğlum 21 Nisan’da işe başladı. 22 Nisan’da böyle bir olay başımıza geldi. Oğlumun kazasının ardından 3 gün sonra sigortalı yapılmış. Daha sonra kendisinden şikayetçi olmadık ve bize her türlü yardımı yapma sözü verdi ama bir daha da bizimle hiç ilgilenmedi. Bir belediye başkanı olara Kerman’ın oğluma gerekli ilgi ve alakayı göstermesini diliyoruz” dedi. 

İpsala Karpuzlu ovası göçmen kuşların yuvası oldu İpsala Karpuzlu ovası göçmen kuşların yuvası oldu

Ergin Tokat ise yaptığı açıklamada “22 Nisan günü mesaim bitip eve geldim. Daha sonra mesai saati dışında beni yeniden işe çağırdılar. İşe gittiğimde hiçbir tedbir alınmadan 6.5 metre yüksekliğe bir iş için beni çıkardılar. O arada oradan düştüm ve hastaneye kaldırıldım. Kollarımdan ve ayaklarımdan yaralandım. Olaydan sonra babam kendisi ile gidip konuştu. Şikayetçi olmayacağımızı ama tedavi konusunda da bize destek olmasını istedi. Kendisi her şeyi yapacağını söylediği için şikayetçi olmadık. Ama daha sonra da bizimle hiç ilgilenmedi” dedi.
Tokat ailesi çocuklarının sağlığına kavuşmasından başka bir şey istemediklerini ama İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman’ın bu konuda da kendilerine destek olmadıklarını da belirtti.

Muhabir: ERDOĞAN DEMİR