MEHMET AYTAÇ

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Dr. Serpil Tütüncü, “Sorunlar çözülmezse hem vatandaşı hem de eczacıları büyük sıkıntılar bekliyor” dedi.

Eczacıların yaşadıkları sıkıntıları dile getirmek için hafta sonu Ankara’da Büyük Eczacı Mitingi düzenleyeceğini söyleyen Tütüncü; “Son yıllarda eczacıların yaşadıkları sıkıntılara bir türlü çözüm bulunamadı. Defalarca dile getirilmesine rağmen sorunlar yumağı giderek büyüdü ve artık sabırları taşıdı. Eczacılarımız 14 yıl aranın ardından sorunları görmezden gelinmesine tepki olarak bir kez daha meydanlara inmeye karar verdi. Eczacılar sadece kendi için değil ilaca ulaşmakta sıkıntı yaşayan vatandaşlar içinde tepkilerini dile getirecekler. Bu süreçte meslektaşlarımın yanındayım ve 16 Ekim’de düzenlenecek olan Büyük Eczacı Mitingine de tüm meslektaşlarımızı ve vatandaşlarımızı davet ediyoruz. Gün birlik günüdür. Bugün hastalarımıza fiyat farkı çıkarmayan ilaç neredeyse kalmadı ve fiyat farkları artmaya devam ediyor. Bu fark yüzünden eczacılar hasta ile karşı karşıya getiriliyor bu da ciddi sorunlara neden oluyor. Yaşanan bunca sorunlar için haksızlığa uğrayan tüm eczacılar için hep birlikte Ankara’da olacağız” şeklinde konuştu.

Eczacıların, hastaların en yakın sağlık danışmanı olduğunu ifade eden Başkan Tütüncü, “Yaşanan sıkıntılar vatandaşa da yansıyor ve birçok hasta bu sıkıntılar yüzünden zor durumda kalıyor. Yaşanan ilaç sıkıntısı nedeniyle hastalar ilaçlara ulaşmakta sıkıntı çekiyor. Eczanelerin rolünü en iyi koronavirüs döneminde gördük. Herkesin evde olduğu dönemde fedakarca tüm eczaneler canları pahasına görev yaptı ve birçok meslektaşımızı da bu süreçte kaybettik. Bu yüzden yaşanan sıkıntılar görmezden gelinmemeli ve Ankara’da düzenlenecek mitingde söylenenlere kulak verilmelidir” dedi.