BÜLENT SAYLAM

Şapçı Prestij Otel’de düzenlenen kahvaltıya; İYİ Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, İYİ Parti Edirne Milletvekili adayları Mehmet Akalın, Hasan Hakan Şahin, Hüseyin Erkin, Keşan Köy ve Mahalle Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kemik ile mahalle ve köy muhtarları katıldı.

Kahvaltıda ilk olarak, İlçe Başkanı Sarıkeçe söz aldı.

İYİ Parti olarak muhtarları her daim önemsediklerini ifade eden Zafer Sarıkeçe, “Muhtar, demokrasinin temel taşıdır. Gerçek demokrasiyi yaşayan ülkelerde muhtarın olmadığı yerde asla sonuç elde edemezsiniz. Devletin kılcal damarı olan muhtarı doğru çalıştırırsanız, çok güzel sonuçlar alırsınız. Köy okullarımız biran önce açılıp, İstiklal Marşımız söylenmeli.” dedi.

Daha sonra konuşan Milletvekili Adayı Mehmet Akalın da muhtarların sorunlarına vakıf olduklarının altını çizerek “Bugün muhtarlarımızın yetkileri, AK Parti mahalle temsilcisinden daha az seviyededir. Bunu üzülerek söylüyorum. Muhtarlarımıza nasıl değer verileceğini biliyoruz.” diye konuştu.

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde muhtarlardan destek isteyen Mehmet Akalın, “Seçimlerde, 1 oy Kemal’e 1 oy Meral’e diyoruz.” dedi.

Kahvaltı, muhtarlarla milletvekili adaylarının sohbetiyle devam etti.