ERDOĞAN DEMİR

Adaylık açıklamasına CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Edirne İl Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, Edirne İl Genel Meclisi üyeleri, belediye meclis üyeleri, önceki dönem ilçe ve belediye başkanları, partililer katıldı.

İLÇE BAŞKANI ÇAKIR: GÖREVE GELDİĞİMİZDEN BERİ BİZİ HİÇ YALNIZ BIRAKMADI

Açıklamada ev sahibi olarak söz alan İlçe Başkanı Anıl Çakır, gaziler günü münasebetiyle Gaziler Günü’nü kutlayarak şunları söyledi: “19 Eylül Gaziler Günü programına katıldık, vatan savunmasında gazi olmuş gazilerimizi saygıyla ve rahmetle anıyorum. Çok kıymetli misafirlerimiz var. İlçe Başkanlığımda ilk defa böyle bir kalabalık topluluk önüne çıkıyorum. Samet başkanım bir yola çıktı kendisi 8 aydır il başkanlığı görevinde bulunuyordu. Önceki dönem İl Başkanımız Fevzi Pekcanlı’nın milletvekili aday adaylığını koymasıyla görevi devraldı. Saner Özdilek başkanımla beraber seçimlerde takdire şayan çalışmalarda bulundular. Maddi manevi Keşan’ı hiç yalnız bırakmadı. Keşan’la başlayan ilçe kongrelerimizi Enez’le tamamladık. Pazar günü de il kongremizi gerçekleştireceğiz. Samet başkanım bir daha aday olacak sizlerin teveccühünü bekliyor. Ben şahsım ve yönetim kurulu adına göreve geldiğimizden beri bizi hiç yalnız bırakmadı. Bir İl Başkanı nasıl davranır iyi hissettirdi bize. Her aradığımızda kendisine ulaştık. Bir kere daha sizlerin huzurlarında şükranlarımı sunuyorum.”

KAHRAMAN: KEŞAN’DA BAĞLARIMIZ HEP KUVVETLİ OLDU

İlçe Başkanı Çakır’dan sonra CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman söz aldı. Kahraman konuşmasına şöyle başladı: “Ben sözüme yine aynı başlayacağım kıymetli Cumhuriyet Halk Partili ailem, hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. İlk seçildiğimde de yine ilk ziyaretimi Keşan’a yapmıştım. O dönemden sonra da her ne olduysa hep Keşan’da bağlarımız hep kuvvetli oldu. Öncelikle Saner (Özdilek) Başkanıma başkanıma çok teşekkür ediyorum. Bu süreçte çok samimiyetle çalıştık, var gücümüzle çalıştık. Eksiğimiz gediğimiz olmuştur ama samimiyetimizden hiç ödün vermedik. Onun için ben öncelikle hem Saner Başkana hem de yönetiminde olan arkadaşlara ve partimizin emekçilerine çok teşekkür ediyorum. Dün il başkanlığında yapılan basın açıklamasında yeniden aday olacağımı ilan ettim ama her ilçeme gelerek hem onların sorunlarını hem sormasını istediklerini sormaları açısından hem de burada yeniden ilan etmek açısından bugün itibariyle yola çıkmış bulunmaktayım. Ve ilk bugün Keşan'da başladım.”

SEÇİMLERDE VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞTIK

İl Başkanı Kahraman, özgeçmişini şu ifadelerle anlattı: “1981 Bulgaristan Kırcaali doğumluyum. 1989 göçüyle 1990 yılında ana vatanımıza, aşık olduğum şehre Edirne’mize göç ettik. Bankacılık ve sigortacılık mezunuyum. Uzun yıllardır ticaretle uğraşıyorum. Evliyim iki oğlum var. 2010 referandum sürecinde başladım siyasi yolculuğa o günden beri Cumhuriyet Halk Partisi ailesi içindeyim. 2011 yılında genel seçimlerde, 2014 yılında yerel seçimlerde ve 2015 yılında tekrar genel seçimlerde olmak üzere var gücümüzle çalıştık. Hep partinin bir neferi oldum. 2015 yılı itibari ile bu sefer farklı bir yola girdik ve yönetim kurulu üyesi oldum. Üç dönemdir il yönetim kurulu üyesi olarak göreve devam ediyorum. Son iki dönemde de örgütlerden sorumlu il başkan yardımcısıydım. 12 Ocak'ta yönetim içinde iki arkadaş yarıştık. Yönetim kurulundaki arkadaşlar bizlere bu görevi tevdi ettiler. 12 Ocak itibari ile sekiz aylık il başkanıyım.”

HİÇ BİR ŞEY KAPALI KAPILAR ARKASINDA OLMAYACAK

2023 seçim çalışmaları hakkında konuşan Kahraman, açıklamasına şöyle devam etti: “İki seçim atlattık. 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde çok ciddi anlamda çalıştık. Biraz önce belirttiğim gibi her şeyi ilçe başkanlarıyla beraber yapmaya çalıştım. Geldiğim ilk günden beri şunu söyledim: ‘Hiçbir şey kapalı kapılar arkasında olmayacak. Ne yaparsak başarı da başarısızlık da hepsini beraber yapacağız.’ O dönemde ilçe başkanımla beraber hiçbir şeyi kapalı kapılar arkasında yapmadık ve şeffaf bir şekilde o dönemi götürdük. Şimdiden sonrası için de partide eksiklerimiz var mı var. Bunları konuşacağız ama önümüzde çok uzun bir süre de yok açıkçası yerel seçimlere 6 ay gibi bir süre var. Biz geçen seçimi kaybettik. Bir kere bunu kabullenerek konuşacağız. Ne kadar iyi de yapsak her şeyi bir çok eksiğimiz var. Ben burada hem adaylık açıklaması yapıyorum ama aynı zamanda da şapkayı önümüze koymamız gerektiğini düşünüyorum.”

KEŞAN’DA HER KESİMİN ANIL ÇAKIR KARDEŞİMİN ARKASINDA OLDUĞUNU GÖRÜYORUM

CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman, “Bizde maalesef şöyle bir şey oluyor ben varsam parti var, yoksam maalesef yok. Geldiğimiz süreçte aynılarını yine yaşamamız lazım. O gün şöyle konuşuyorduk biz çocuklarımızın geleceği için bu emeği harcıyoruz. Ama sona geldiğimiz zaman aynı şeyi maalesef ortaya koyamıyoruz. Onun için bu dönem en azından bunu sağlamamız lazım. Başka ilçelerde bunu söylemiştim Keşan bunu çok iyi hissediyor diye. Bugün 4.5 yıl oldu baktığımızda Keşan Belediyesi bizde değil ama biz aynı yere vurur hep beraber olursak birbirimize kenetlenirsek kazanırız. Ve en önemlisi şunu söyleyeceğim Keşan’da onu görüyorum Anıl kardeşimin de Keşan’ı birleştirdiğini her kesimin Anıl kardeşimin arkasında olduğunu görüyorum ama maalesef bir çok yerde öyle değil.” ifadelerini kullandı.

BİR DAHAKİ DÖNEMİN KADROLARINI BUGÜNDEN KURMALIYIZ

Gençlere sahip çıkılması gerektiğini hatırlatan Kahraman, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Büyüklerimiz maalesef gençlere sahip çıkmıyor. Bugün baktığımız zaman bir çok yerde koltuğa yine aynı isimler aday. Bakın şimdi göreceksiniz il seçiminde de aynı şeyler olacak, sonrasında belediye seçimlerinde de aynı şeyler olmaya devam edecek. Hep abilerimiz aday. Bugün gençlerin öne çıkmasını aslında en çok onların istemesi lazım çünkü onlar bizi yetiştirdiler. Fakat koltuklara gelmeye kalktığımızda ben şahsımla alakalı söylemiyorum bunu bütün gençlerle alakalı söylüyorum maalesef aynı hassasiyeti göstermiyorlar. Onun için öncelikle sizlerden ricamdır gençlere lütfen sahip çıkalım. 43 yaşındayım ben kendimi genç görmüyorum artık; biz bu mücadelenin içinde daha da gençleri aramıza katmamız lazım. Bugün baktığımızda bu salonda da genç yok mesela. Bir dahaki dönemin kadrolarını bugünden kurmalıyız. Onun için sizlerden en çok gençlere sahip çıkmayı istiyorum.”

BİZ EDİRNE’NİN GELECEĞİ OLMAK İÇİN ADAYIZ

CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman konuşmasını şöyle sonlandırdı: “Bu dönem var gücümüzle çalışırsak, Keşan Belediyesine 6.5 ay sonra yine Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını oraya dikiceğimize kalben inanıyorum. Sizlerin huzurunda tekrar il Başkanlığı adaylığımı ilan etmiş oluyorum. Bugün itibari ile hepinizin desteğini bekliyorum kalben benimle olduğunuzu biliyorum ama o gün de hep beraber olursak kardeşinize inşallah kardeşleriniz diyeceğim daha çok aslında çünkü biz şöyle bir iddia koyduk ortaya. Biz Edirne'nin geleceği olmak için adayız ben sadece Samet Kahraman adı olarak aday olmayacağım. Orada Edirne’nin geleceği olmak için aday olacağız. Hepinize çok teşekkür ediyorum çok sağ olun bugün beni burada gayet güzel sıcak kalben ağırladığınız için."