BÜLENT SAYLAM

Açıklamaya Keşan İdmanyurdu Başkanı Taner Karatepe, teknik direktör Şeref Aldanmaz ve genel kaptan Bekir Coşkun katıldı. Sezon başlangıcı öncesi görüşlerini açıklayan Karatepe, tüm takımlara başarılar diledi.

TANER KARATEPE: “TÜM TAKIMLARA HAYIRLI OLSUN”

Başkan Taner Karatepe, 6 ay sürecek olan sezonunun önümüzdeki hafta başlayacağını söyleyerek açıklamasına şöyle başladı: “Ligde dördüncü sezonumuz 2 sezon şampiyonlukla geçen bir süreç sonrasında geçen sene biraz bocalama yaşadık. Süper amatör tabi diğer alt kategorilere göre daha zor bir lig. Bu sene aramıza yeni arkadaşlarımız katıldı. Keşan İdmanyurdu'nun bir transfer politikası var. Genç arkadaşlarla yolumuza devam ediyoruz. Bizim felsefemiz belli, yola çıkarken de aynı felsefeyle hareket ediyorduk. Öncelikle diyoruz ki ahlaklı oyuncular yetiştirmek, ahlaklı sporcular yetiştirmek. Bizim maçımıza gelen seyirci, galibiyet izleyebilir, mağlubiyet izleyebilir, beraberlik izleyebilir ama rakibine saldıran, rakibine küfür eden hakemle çirkin diyaloglara giren oyuncu grubu olmayacaktı, olmadı. Bundan sonra da inşallah olmayacak. Ben tüm takımlara hayırlı olsun diyorum. Yeni sezon öncelikle sakatlık olmasın. Kazasız belasız, hak edenin kazandığı hakemlerin sonuçlara çok fazla etkili olmadıkları bir sezon olsun” 

TANER KARATEPE: “BİZ DE TESİS İSTİYORUZ”

Zor bir süreçle lige başladıklarını dile getiren Karatepe açıklamasına şöyle devam etti: “Yerel yönetimler hepimizin bildiği gibi senelerdir kanayan bir yaramız. Amatör kulüplere federasyondan başlayarak aslına bakarsanız üvey evlat muamelesi devam ediyor. Amatör olmayan hiçbir futbolcu profesyonel olamaz. Tesisleşme için adım atmak istedik istiyoruz. Bununla alakalı da görüşmeler yaptık Belediye başkanımız ile. Bu konuda sizi bilgilendireceğiz. Geçmişimize baktığımızda profesyonel takımlara oyuncu vermişiz. Ahlaklı oyuncular yetiştirmişiz ve başarı getirmişiz. Yani halkın önüne çıkıp da bir şeyler isteyip de karşılıksız bırakmamışız. Şampiyonluklar gelmiş, kupalar gelmiş. Düzgün bir yönetim oluşturmuşuz, ahlaklı insanlarla yola çıkmışız. Diğer kulüplerden bir eksiğimizin olmadığına inandığımız için biz de tesis istiyoruz. Belediye başkanımıza bunu ilettik.” 

COŞKUN: “EN İYİ TAKIMI OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Karatepe’nin ardından Keşan İdmanyurdu Genel Kaptan’ı Bekir Coşkun söz aldı. Coşkun da şunları söyledi: “Geçen sezon Süper amatör Lig'de Nuri hocamızla beraber bir şeyler yapmaya çalıştık. Ligi iyi bir yerde bitiremedik ama sonuç itibariyle Süper Amatörde kaldık. Bu sene Şeref hocam takımın başına hoca olarak getirilmiştir. Yönetim de beni genel kaptan olarak atamıştır. Şeref hocamla beraber işin mutfağında yaklaşık bir aydır bir buçuk aydır çalışıyoruz. Elimizden geldiğince en iyi takımı oluşturmaya çalışıyoruz. Bu sene 6-7 futbolcu transfer ettik. Bu transferlerin çoğu geçen sene Keşanspor’da mücadele etmiş oyunculardır. Şeref hocamla takımı daha iyi yerlere getireceğimize inanıyorum.”

ŞEREF ALDANMAZ: “BENİM OLDUĞUM YERDE DİSİPLİN VARDIR
Coşkun
’un ardından Teknik Direktör Şeref Aldanmaz da açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Tekrar Keşan İdmanyurdu'nda görev almaktan büyük onur duyuyorum. Bu işi severek yapıyorum zaten. Ben benim anlatacak fazla 1 şeye gerek yok. Herkes kimin ne olduğunu biliyor. Önemli olan 2022 2023 Edirne süper amatör liginde ve birinci amatörde ikinci amatörde mücadele edecek bütün takımlara başarılar diliyorum. Allah sakatlık vermesin. Önemli olan çıktığımız yolda düzgün, kariyerli, karakterli İnsanlarla mücadele edeceğimizi sözünü veriyorum. Size benim olduğum yerde zaten disiplin vardır. Çıktığımızda herkes imrenecektir. Ama önce biz birbirimizi sevelim. Keşanlılar olarak birbirimizi sevelim birbirimize değer verelim. Biz verirsek değeri herkes kazanır. Her zaman söylediğim bir şey var. Benim hedef olmadan hedefe varamazsın. Kim kazanır burada Keşan gençleri kazanır. Bütün gençlik kazanır, Keşanspor kazanır. Yazık günah, bu çocukların bir kulüp kapansa 30 tane adam dışarıda kalacak. Nereye gidecekler bunlar, sokaklara Onun için daha şimdiden tekrar bütün takımlarımıza başarılar diliyorum. Özellikle de Keşan’da bulunan tüm kulüplerimiz başarıyla yeni sezonunu bitirmelerini diliyorum.”

Taner Karatepe, açıklamanın sonunda Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun başkan seçildikten sonra kendilerine söylediği ‘sizi belediyenin kapısının önünden kurtaracağım’ sözünü hatırlatarak, “belediye kapılarından kurtulmayı bekliyorum” dedi.