MEHMET AYTAÇ

Saat 13.30’da başlayan basın toplantısına; Kulüp Başkanı Taner Karetepe, Başkan Yardımcısı Aziz Burak Lofçalı, Antrenör Şeref Aldanmaz ve oyuncu Yücehan Köklüünal katıldı.

Toplantıda ilk olarak Karatepe konuştu.

Hafta sonu oynanan ve 1-1’le sonuçlanan İpsalaspor karşılaşmasının gergin, tempolu ve stresli geçtiğini ifade eden Taner Karatepe, 1-0 önde götürdükleri maçın 10 dakika uzatıldığını ve uzatmalarda gol yediklerini söyledi.

Maçın 10 dakika uzaması için bir neden olmadığını vurgulayan Karetepe, birçok olumsuz kararları nedeniyle hakeme eleştiride bulundu.

“İPSALASPORLU YÖNETİCİLER, MİSAFİR NASIL AĞIRLANIR GÖRECEKLER”

Saha dışında futbola yakışmayan çirkin görüntüler olduğunu ve misafir takımın iki taraftarına fiziki saldırıda da bulunulduğunu söyleyen Başkan Karatepe, “İpsala bize çok yakın bir yer. Orada yaşananları tasvip etmiyoruz. İpsalaspor da bize konuk olacak. Ama biz onlar gibi davranmayacağız. İpsalasporlu yöneticiler, misafir nasıl ağırlanır görecekler.” dedi.

Takımın büyük ivme kazandığını da sözlerine ekleyen Taner Karatepe, taraftarlara tempolu, hızlı ve bol gollü maçları izletmeye devam edeceklerini söyledi.

LOFÇALI: “GÜZEL BİR SEZON GEÇİRİYORUZ”

Aziz Burak Lofçalı da şunları ifade etti: “Yöneticileri, teknik heyeti ve futbolcularıyla birlikte çok güzel bir ekip var. Güzel mücadele oluyor. Bazen işler istenildiği gibi gitmiyor. Futbolda bu oluyor. Tüm oyuncularımızı kutluyorum.”

Keşan İdmanyurduspor oyuncusu Yücehan Köklüünal yöneticilere teşekkür etti.

Toplantının son konuşmasını Antrenör Şeref Aldanmaz yaptı.

ALDANMAZ: “ÇOK DİSİPLİNLİ GİDİYORUZ”

İpsalaspor maçını artık geride bıraktıklarını ve her zaman olduğu gibi gelecek maçlara odaklandıklarının altını çizen Aldanmaz, “Önümüzdeki hafta Uzunköprü’de Aşçıoğlu Gençlikspor ile maçımız var. 4 sakat oyuncumuz var 2’si maça yetişemeyecek durumda. Çok disiplinli gidiyoruz. Çocuklarım da bana ayak oyduruyor ve başarı da kaçınılmaz oluyor. Yolumuza devam ediyoruz. Yönetimimize gayretlerinden ötürü teşekkür ediyorum. Tüm oyuncularımı da kutluyorum. İnşallah bu hafta da iyi bir sonuç alacağız. Bu takım daha da iyi yerlere gelecek. Bizi seyretmeye devam edin.” dedi.

Yeniden söz alan Taner Karatepe, maddi yönden zorlandıklarını ve takımı destekleyen esnaf sayesinde ayakta kalabildiklerine işaret ederek destek veren herkese teşekkür etti.

KARATEPE: “ÖNCE BURANIN ÇOCUKLARI”

“Başarı parayla olmuyor.” diyen Karatepe, şöyle devam etti: “Takımdaki oyuncularımızın hepsi buranın çocukları. Peşinat almadan maçlarda harçlık alarak futbol oynuyorlar. Para için değil futbolu ve takımların sevdikleri için buradalar. Bu çocuklar, bir onur mücadelesi veriyor. Buranın çocuklarının da bir şeyleri başarabileceğini anlatmaya çalışıyorlar. Bizler de önce buranın çocukları diyoruz. Biz bir başarı elde edeceksek böyle edeceğiz.”