HABER MERKEZİ

Saat 20,00’de Keşan Belediyesi Pazaryeri Kompleksi’nde bulunan nikah salonunda gerçekleştirilecek  toplantı hakkında bilgi veren KEDAK Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Yumuşak, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen deprem sonrasında derneğe olan ilginin arttığını belirterek, “Kahramanmaraş ve Elbistan’da arama kurtarma faaliyetlerini yürütürken birçok arkadaşımız gerek sosyal medyadan gerekse arayarak bizlere destek oldular. Akabinde derneğimize üye olmak ve eğitim almak isteyen vatandaşlarımız da bizlerle iletişime geçti. Kurduğumuz online üyelik formlarını doldurarak  dernek üyeliklerini gerçekleştirdiler. Bu nedenle derneğimize yeni katılan arkadaşlarımızla bir “Tanışma Toplantısı” düzenledik” dedi. 

“EN YAKIN ZAMANDA EĞİTİMLER BAŞLAYACAK”

Gökhan Yumuşak, tanışma toplantısından sonra üyelere eğitimlerin de başlayacağını söyleyerek, “Arama kurtarma çalışmalarında kullanılan araç gereçlerin tanıtımları, masa başı ve saha eğitimlerimizi en kısa sürede gerçekleştireceğiz. Gerek doğa arama kurtarma gerekse enkaz arama kurtarma tatbikatları yaparak ekiplerimizi olası bir doğal afete karşı hazırlamış olacağız” şeklinde konuştu. 

Gökhan Yumuşak son olarak, “Bilinçli Olmak Hayat Kurtarır” sözünü hatırlatarak, toplantıya derneğe katılıp eğitim almak isteyen herkesi davet etti.