MEHMET AYTAÇ

Keşan Belediye Başkan Yardımcıları Nuran Uslu ve Tahir Özçınar ile Keşan Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Arzu Kirezli, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Avrasya’nın Lider Çevre Teknolojileri Fuarı’nı ziyaret etti. 

Keşan Belediyesi adına protokol kapsamında ambalaj atıklarını toplayan lisanslı firma Orhunlar Kağıt Ambalaj Ve Geri Dönüşüm Sanayi Tic. Ltd. Şti.’nin aracı fuarda sergilendi. 

Konu hakkında bilgi veren Nuran Uslu, IFAT Eurasia 2023 Avrasya’nın Lider Çevre Teknolojileri Fuarı’nın Ticaret Bakanlığı’nın destekleriyle düzenlendiğini belirterek; “TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen IFAT Eurasia Fuarı, çevre konusunda yaşanan gelişmeleri ziyaretçilere sunuyor.  Fuarda çevre teknolojilerinin tüm alt başlıkları ile ilgili en son sistemler, araçlar ve uygulamalar sahne alıyor. Birçok ülkeden 150 firmanın katıldığı fuarda atık su arıtma sistemleri, katı atık ayrıştırma makineleri, katı atık presleme makineleri, katı atıkları granül haline getirme sistemleri, atık su pompaları, biyoenerji sistemlerini görme imkanı yakaladık. Yani kısacası çevre geri dönüşüm alanındaki tüm ileri teknolojileri tanıdık” dedi.

Uslu, “Keşan Belediyesi adına protokol kapsamında ambalaj atıklarını toplayan lisanslı firmamız Orhunlar Kağıt Ambalaj Ve Geri Dönüşüm Sanayi Tic. Ltd. Şti.’nin ambalaj atığı toplama aracımız fuarda sergilendi. Bir ilçe belediyesi olarak Türkiye’ye örnek olduk. Keşan Belediyesi olarak uluslararası bir fuarda yer almanın gururunu yaşadık. Gördüğümüz kadarıyla bizim dışımda bir ilçe belediyesi fuarda yer almadı. Bölgemize öncü olmaya devam ediyoruz. Keşan Belediyesi olarak çevre duyarlılığı konusunda hayata geçirdiğimiz önemli çalışmalarımız devam edecek. Bu tip önemli fuarları da takip ederek, ilçemize vizyon katmayı sürdüreceğiz. Keşan Belediyesi olarak çevre konusunda tüm bölgemize öncü olacak çalışmalarımıza ara vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.