ERDOĞAN DEMİR

Edirne Süper Amatör Lig B Grubu’nda mücadele eden Keşan İdmanyurdu geçtiğimiz Pazar günü kendi sahasında oynadığı grubun önemli maçında İpsalaspor ile karşılaştı.

Saat 16.00’da Mustafa Kaldı sahasında başlayan maçı Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve Keşan İdmanyurdu Kulübü Başkanı Taner Karatepe, İpsalaspor Kulübü Başkanı Deniz Akalın ile çok sayıda taraftar izledi.

Maçın 39.dakikasında gelişen İpsalaspor atağında Keşan İdmanyurdu defansının bir anlık hatasından faydalanan Mehmet, İpsalaspor’u 1-0 öne geçirdi.

44.dakikada bir pozisyonda rakibine sert giren Mehmet Furkan 2.sarı karttan kırmızı kart görerek İpsalaspor’u 10 kişi bıraktı.

Karşılaşmanın ikinci yarısında her iki takım lehine de eşit olurken, Keşan İdmanyurdu bulduğu pozisyonlarda kaleci İsmail’i ve direkleri geçemedi ve karşılaşma İpsalaspor’un 1-0 üstünlüğü ile sona erdi.

Keşan İdmanyurdu bu maçı kaybederek ev sahipliğinden yararlanamazken grubunda ilk iki sıraya girme şansını elinin tersi ile itti.

Maçın ardından sitemize konuşan İpsalaspor Kulübü Başkanı Deniz Akalın, “Güzel maç oldu. Rakibimizi de tebrik ediyoruz, Maç gitti geldi, takımımız kırmızı kart gördü 10 kişi kaldı ama maçı kazandık. Play ofu garantiledik. Yolumuza bakacağız, hedefimiz BAL Allah kısmet ederse elimizden gelenin fazlasını yaparak hedefimize ulaşacağız. ” dedi.

İpsalaspor soyunma odasında da bu zorlu galibiyetin sevinci yaşanırken, Akalın takıma bu maç için özel prim vereceğini açıkladı.

Hakemler:Ertan Akın, Emrah Topal, Emir Erdem 

Keşan İdmanyurdu; Tezcan, Barlas, Mert, Halil İbrahim , Süleyman, Kubilay(Nusret), Emre, Onur, Engincan, Volkan (Turgay) , Berkan (Yusuf)

İpsalaspor: İsmail, Şahin, Mehmet Furkan, Emin (Baran), Mert, İbrahim Çağrı, Furkan, Ali (Efe), Mehmet, B. Ali, Onur Mustafa

Goller: Dk. 39 Mehmet

Kırmızı Kart; 44.Dk. Mehmet Furkan (İpsalaspor)