HABER MERKEZİ

1968 yılında kurulan ve ilk mezunlarını 1971 yılında veren Keşan Lisesi, bu yıl 55. kuruluş yıldönümünü kutluyor.

1971-2023 yılları arasında mezun olan öğrencileri kapsayacak ve Keşan’ın kurtuluşuna da denk gelen 19 Kasım 2023 Pazar günü gerçekleştirilecek buluşma, 14.00-17.30 saatleri arasında Keşan Lisesi bahçesinde yapılacak.

SOL Parti, yeni müfredata karşı olduklarını açıkladı SOL Parti, yeni müfredata karşı olduklarını açıkladı

Keşan Lisesi mezunları, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Keşan Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilecek program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayacak.

55 yıl içinde vefat eden öğrenci ve öğretmenleri için Kur’an-ı Kerim okunacak program, açılış konuşmaları ile sürecek.

Mezun öğrencilerin gözünden Keşan Lisesinin anlatılacağı konuşmaların ardından Keşan Lisesi mezunu klarnet ustası Serkan Çağrı tarafından da bir müzik dinletisi yapılacak.

Keşan Lisesinde görev yapan emekli öğretmenlerin konuşmaları ile sürecek program, ‘Dünden Bugüne Anılarla Keşan Lisesi’ sinevizyon gösterisi ile devam edecek.

Keşan Belediyesi ve Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde hazırlanan Keşan Lisesi Cadde Kütüphanesi’nin açılışının da yapılacağı programda, mezun olan öğrencilerin gönüllü olarak getireceği kitaplar kütüphaneye bağışlanacak.

Keşan Lisesi bahçesindeki program, Keşan Belediye Sanat Merkezi Trio Grubu Müzik Dinletisi eşliğinde ikram ile son bulacak.

Saat 17.30’da ise Keşan Kent Müzesi ziyaret edilecek, isteyen mezun öğrenci ve öğretmenler, Keşan’ın kurtuluşu nedeniyle saat 19.30’da Keşan Kent Müzesi önünden hareket edecek bayram kortejine katılacak.

Saat 20.00’de de Trakya Üniversitesi Balkan Senfoni Orkestrası, Keşan Lisesi mezunları için,  Keşan Belediyesi Selim Sesler Tiyatro ve Konferans Salonu’nda konser verecek.

Keşan Lisesinin 55. yılı nedeniyle düzenlenecek buluşma programına tüm mezun ve Keşan Lisesinde görev yapmış emekli öğretmenler davet edildi.

Editör: BÜLENT SAYLAM