MEHMET AYTAÇ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Keşan Sosyal Hizmet Merkezi tarafından Aile Eğitim Programı kapsamında geçtiğimiz Çarşamba günü Keşan Meslek Yüksekokulu öğrencilerine yönelik olarak ‘İletişim ve Medya’ konulu eğitim düzenlendi.

Kurumda görevli Psikolog Burak Sert tarafından verilen eğitimde, İnternet ve Yeni Medya, Medya Dili, Medya ve Toplum gibi konular ele alındı.

Dün de yine kurumda görevli Psikolog İrem Çetintaş tarafından Trakya Üniversitesi Hakkı Yörük Sağlık Yüksek Okulu ve Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu öğrencilerine yönelik olarak “Madde Kullanım Riski ve Madde Bağımlılığından Korunma” konulu eğitim düzenlenerek; madde kullanımına nasıl başlandığı, madde kullanımının gençler üzerindeki etkileri gibi konulara değinildi. Kurumun sosyal ve ekonomik destek hizmetinden faydalanan kadınlara yönelik olarak ise Psikolog İrem Çetintaş tarafından “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” konulu eğitim düzenlenerek, KADES hakkında bilgilendirme yapıldı. Düzenlenen üç eğitim de katılımcıların sorularının cevaplanmasıyla son buldu.