ERDOĞAN DEMİR

Borsa Başkanı Necmi Kaymaz tarafından İstanbul’da teslim alınarak saat 17.30 sıralarında Keşan’a getirilen otomobil Kaymakamlık bahçesinde AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Tahir Özçınar, MHP Keşan İlçe Başkanı ve Keşan Ticaret Borsası Meclis Üyesi Adnan İnan, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Şapçı ve borsa üyeleri tarafından karşılandı.

Burada konuşan Necmi Kaymaz, TOGG’un %51’inin Gemlik’teki fabrikada imalatının yapıldığını belirterek “Arkadaşlar bu aracın % 51’i TOGG’un Gemlik’teki fabrikasında imalatı yapılıyor. Biz de iki defa fabrikayı ziyaret ediyor. Buradan tüm vatandaşlarımdan ricam kimse negatif bir şey söylemesin. Bu araçlar Türkiye’deki fabrikada üretiliyor. Keşan Ticaret Borsası ve Keşan Ticaret Sanayi Odası olarak TOGG’un iştiraklerindeniz. Yarım saat içerisinde % 80 şarj oluyor. Konfor diğer araçlarda ne varsa TOGG’da da var. Ben bir Türk vatandaşı olarak çok mutlu ve gururlu olduğumuzu buradan ifade etmek istiyorum. TOGG artık, yollarda, sokaklarda, caddelerde, artık Türkiye’nin ürettiği kendi aracı var. Ben bu aracın öncelikle Keşan Ticaret Borsası’na, tüm üyelerine ve meclis üyesi arkadaşlarımıza ve Keşan’ımıza hayırlı olmasını diliyorum. Bugün İpsala’ya da TOGG teslim edildi. Onlar da aracını teslim aldı, onlara da aracın hayırlı olmasını temenni ediyorum. Basınımıza da bizimle beraber olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, TOBB’da bir gün, yok mu Türkiye’de 5 tane babayiğit, Cumhurbaşkanımıza ilk cevabı veren TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu beyefendi ayağa kalkıp ‘evet cumhurbaşkanım, biz varız’ dedi. 5 babayiğit biri Rifat Hisarcıklıoğlu beyefendidir. Başta cumhurbaşkanımız olmak üzere Rifat Hisarcıklıoğlu beyefendiye ve diğer paydaşlarımıza ülke  adına Türkiye Cumhuriyeti devleti adına çok teşekkür ediyorum. TOGG yollarda, caddelerde, sokaklarda, hayırlı olsun.” dedi.

Teslim töreninde konuşan AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal da “TOGG artık Keşan’ımıza da geldi. Hani diyorlardı TOGG nerde fabrikası yok diyorlardı. Fabrikası da var, gemilerle geliyor diyorlardı ama TOGG artık Keşan’da, inşallah Cuma günü İpsala’da da bir program yapacağız.Artık ülkenin dört bir yanında en ücra köşesine kadar, Edirne’den Hakkari’ye kadar TOGG yollarda hayırlı olsun inşallah. Uzun yıllar bizim hayalimizdi yerli otomobil üretmek. Türkiye 100. yılında yerli otomobili biz ürettik, bugün de Keşan’ımızda hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu

Tören TOGG ile fotoğraf çekilmesi ile sona erdi.

İPSALA DA TOGG’UNU TESLİM ALDI

Öte yandan İpsala Ticaret Borsası da TOGG aracın yine teslim aldı.

Rengi Gemlik Mavisi olan otomobil de dün İpsala’ya getirilerek İpsala Ticaret Borsası Başkanı Necmi Sezer ve üyeler tarafından teslim alındı. Haziran TOGG’un hayırlı olmasını diledi.