HÜSEYİN ÜNSAL YÜCEL

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), geçen cuma günü Bursa’da düzenlenen 14. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı ve 19. BURTARIM 2022 Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı’na üyeleri, üyelerinin çalışanları ve Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Keşan MTAL) tarım bölümü öğrencileri ile birlikte günübirlik katıldı.

Tarım sektöründe yerli ve yabancı firmaların yer aldığı ülkemizin en büyük tarım ve hayvancılık fuarları arasında yer alan 14. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı ve 19. BURTARIM 2022 Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuar’ı bu yıl da yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi. Fuarlarda sektörde öncü firmaların yer aldığı stantlarda yeni nesil tarım ekipmanları, hayvancılık alanında yaşanan gelişmeler ve yeni teknolojiler sergilenerek gelen misafirlere bilgi aktarımında bulunarak tarım ve hayvancılık sektörünün geliştirilmesine katkı sağlandı. Keşan TSO geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda üyelerini, üyelerinin çalışanlarını ve bu yıl ilk defa TOBB Proje Okulu Keşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yeni açılan tarım bölümü öğrencilerini tarım alanında yaşanan gelişmeleri, yeni nesil teknolojileri görmeleri amacıyla fuara götürdü.

Keşan TSO Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Anbarcı, yaptığı açıklamada, “Tarım ve hayvancılık sektörüne geçmişte olduğu gibi bugünde daima önem vermeye devam ediyoruz. Bu kapsamda üyelerimizin ve üyelerimizin çalışanlarına katkı sağlamak amacıyla ulusal ve uluslararası sektörel alanlarda yaşanan gelişmelerden haberdar olabilmek ve yeni teknolojileri deneyimleyebilmek amacı ile bu yılda 14. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı ve 19. BURTARIM 2022 Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuar’ına katılım sağladık. Bölgemizin önemli iş sahaları arasında yer alan tarım ve hayvancılık sektörü temsilcilerimizle beraber geçtiğimiz dönemde daima birlikte hareket ederek üyelerimizin gelişimlerine katkı sağladık, yeni dönemde de var olanın üzerine koyarak üst düzey katkı sağlamaya devam edeceğiz. Keşan TSO Yönetimi olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘milli ekonominin temeli tarımdır’ bu kapsamda bölgemizde tarım ve hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren tüm çiftçilerimizin, üreticilerimizin ve işletmelerimizin bu tarz fuarlara katılım sağlamaları güncel tarım ve hayvancılık tekniklerini ve teknolojilerini takip edebilmeleri açısından oldukça önemlidir. Bu tarz fuar etkinliklerini her zaman düzenlenmeye devam edeceğiz, etkinliklerden haberdar olmak, kaçırmamak adına tüm sosyal medya hesaplarımızı ve resmi internet sitemizde bulunan (www.kesantso.org.tr) duyurular bölümümüzü takip etmenizi rica ederiz” dedi.