HÜSEYİN ÜNSAL YÜCEL

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (Keşan TSO) 8-10 Aralık 2022 tarihleri arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı himayelerinde İzmir Büyükşehir Belediyesi, TÜRSAB ve İZFAŞ işbirliği ile İzmir’de gerçekleştirilen 16. Uluslararası Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’na katıldı.

Fuara katılım sağlayanlar arasında Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Arıkan, Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Ataklı, Meclis Üyesi Mustafa İşçimen, Genel Sekreter Yardımcısı Kadir Can Tunç, Basın Yayın Sorumlusu Burak Çakır ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Nur Kalıntaş yer aldı.

BÖLGEMİZE GELEN YERLİ VE YABANCI TURİST SAYISINI ARTTIRACAĞIZ

Fuara katılım sağlayan Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Arıkan, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da 16’ncısı düzenlenen Uluslararası Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’nda Edirne Belediyesi’nin katkıları ve işbirliği ile Keşan TSO olarak yer alıyoruz. Katılım sağladığımız Uluslararası Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’nda Keşan’ımıza ait yöresel ürünlerimizi ve bölgemizin turizm alanlarını tanıttık. Bölgemizin turizm merkezi olan Saros Körfezi ve kıyılarında yer alan Erikli, Enez, Yayla sahillerimiz hakkında bilgiler verdik. Turizm sektöründe bölgemizi geliştirmek adına Uluslararası Travel Turkey İzmir Fuarı’nda dünyaca ünlü markalar, turizm dernekleri, tanıtım ofisleri ve yerli-yabancı turizm firmaları ile yeni ağlar oluşturmak, yeni destinasyonlar geliştirmek ve turzim sezonunu genişletmek için görüşmeler yaptık. Bölgemiz turizmini daha kaliteli ve daha nitelikli hale getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bölgemize gelen yerli ve yabancı turist sayısını arttırarak, turizm kalitesini geliştirerek ve sektörel taleplere cevap arayarak Saros Körfezi’mize yeni ivmeler kazandıracağız. Keşan TSO olarak her daim bölgemize katma değer sağlayacak işler yapmaya çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz” dedi.

HER ZAMAN VE HER YERDE BÖLGEMİZİ TANITMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Uluslararası Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’nda konuşan Keşan TSO Meclis Üyesi Mustafa İşçimen “Biliyorsunuz ki dünyada yaşanan pandemi sürecinde birçok sektörde olduğu gibi turizm sektörü de olumsuz etkilenen iş kolları arasında yer almıştı. Bölgemiz turizminde yaşanan olumsuzlukları ortadan kaldırmak adına birden fazla çalışma gerçekleştirdik. Özellikle pandemi döneminde başarı ile tamamladığımız turizm sektörüyle ilgili Avrupa Birliği projelerimiz, uluslararası turizm fuarlarına katılım sağlamamız ve turizm sektörünün sorunlarına cevap arayışlarımız ile bölgemizde turizm sektörünün aksamamasına ve gelişmesine destek olduk. Düzenlenen Uluslararası Travel Turkey İzmir Fuarı’nda bölgemizin coğrafi işaret almış; Keşan Satır Eti, İpsala Pirinci, Siğilli Bamyası yöresel ürünlerimizi, bölgemizdeki tarihi yerlerimizi, doğal güzelliklerimizi ve Dünya’da kendi kendini temizleyen sayılı körfezler arasında yer alan Saros Körfezi’mizi tanıtmak için bulunuyoruz. Bunların yanı sıra yine Saros Körfezi’mizde bulunan dünyanın ilk su altı tarih müzesi, İbrice Limanı’mızı tanıtarak katılımcılara dalış alanları hakkında bilgiler verdik. Bölgemiz için turizm kavramını, belirli zamanlar ve bölgelerin tekelinden çıkarıp alternatif turizm sektörünü geliştireceğiz. Keşan’ımızı geliştirmek ve değiştirmek için her zaman ve her yerde bölgemizi tanıtmaya devam edeceğiz. Bizlere İzmir Fuar Merkezi’nde stant açma imkânı sağlayan, bölgemizin tanıtımı için destek olan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a katkıları için çok teşekkür ederiz” diye konuştu.