HÜSEYİN ÜNSAL YÜCEL

Keşan Belediyesi, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Hizmetler Keşan İlçe Müdürlüğü, Keşan Zihinsel Engelliler Derneği, Keşan Engellileri Koruma Derneği, Best Buddies Turkey ve Keşan İyilik, Sağlık ve Eğitim Vakfı (KİSEV) işbirliği ile 2, 3 ve 5 aralık 2022 tarihlerinde engelliler için bir dizi program düzenlenecek.

Düzenlenen program kapsamında ilk olarak yarın, saat 10.30’da Keşan Gazi Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda ‘Sevgi etkinliği’ düzenlenecek. Özel öğrenciler ile bir araya gelinerek gün boyu sürecek etkinliklerde, yüz boyama, müzikal etkinlikler, eğlence bandosu ve yarışmalar düzenlenerek farkındalık oluşturulacak.

3 Aralık 2022 cumartesi günü ise çelenk sunumu ve araç bağış programı gerçekleştirilecek. Program Cumhuriyet Meydanı’nda saat 11.00’de başlayacak. Çelenk sunumunun ardından ise sadece engelli vatandaşların ulaşımında kullanılmak üzere tam teşekküllü toplu taşıma aracı KİSEV’e bağışlanacak. Aynı gün, saat 12.00’de başlayacak olan Best Buddies Turkey Eşleştirme Programı ise Keşan Belediyesi Selim Sesler Konferans ve Tiyatro Salonu’nda düzenlenecek.

20 özel öğrenci ile 20 öğrencinin eşleştirileceği programda, zihinsel ve gelişimsel engeli bulunan bireylerin, anlamlı bağlar kurmaları, kendilerine güven ve benlik saygısı kazanmaları, engelli bulunmayan bireyler ile beraber geçirdikleri zamanlar aracılığıyla deneyimlerin paylaşılması amaçlanıyor. Öte yandan program kapsamında müzik dinletileri ve ikramlarda bulunulacak.

Programın son günü olan 5 Aralık pazartesi günü ise KİSEV tarafından ‘Keşan engel tanımaz’ temasıyla kahvaltı programı düzenlenecek. Kahvaltı, Yaren Kafe’de, saat 10.30’da başlayacak. 7 paydaş kurum ve kuruluşun bir araya gelerek düzenlediği programlara geniş bir katılım olması bekleniyor.