ERDOĞAN DEMİR

Saat 14.00’te başlayan törene Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Yenimuhacır Belediye Başkanı Mustafa Türker, Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, siyasi parti ilçe başkanları, kamu kurum ve kuruluşların müdürleri, muhtarlar, oda, borsa, sivil toplum örgütü temsilcileri, muhtarlar ve az sayıda vatandaş katıldı.

Bayramlaşma töreninde konuşan Yılmaz, yaptığı konuşmada tüm katılımcılara ‘hoş geldiniz!’ diyerek, “Sevdiklerinizle birlikte nice bayramlar yaşamanızı Cenabı Allah’tan temenni ediyorum. Hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

Daha sonra söz alan Aksal da tüm katılımcılara hoş geldiniz dedikten sonra konuşmasını şöyle sürdürdü: “Hepinizi saygıyla selamlıyorum, bizi bir Kurban Bayramı’na daha kavuşturan Rabbimize hamdolsun. Ben bu vesileyle tabi ki çok büyük bir deprem yaşadık, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine sabırlar diliyorum, çok zor tabi ki. Bayramlar hem sevinci paylaştığımız günler, ama tabi ki kayıplarımız var, kayıplarımız için de hüzünlendiğimiz günler. Yine şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine iyi bayramlar diliyorum. Rabbim hepimizi inşallah sağlıkla sıhhatle nice bayramlara kavuştursun. Birliğimizi beraberliğimizi daim etsin diyorum. Hepinize saygılar sunuyorum.” 

Aksal’dan sonra söz alan Helvacıoğlu da katılan herkese sevgi ve selamlarını sunarak, “Sevgili büyüklerimin temennilerinden sonra ben de şehrin belediye başkanı olarak sayın vekilime ve sayın kaymakamıma teşekkür ediyorum. Burada bulunan ve Keşan dışında bulunan bütün hemşerilerimizin şehrimizin birliği beraberliği adına bayramlarını tebrik ediyorum. Allah birliğimizi beraberliğimizi bozmasın. Güzel günlerle beraber çalışmaya nasip olsun. Keşan’ın gelecek günlerinin güzel olduğunu hepimiz biliyoruz. Allah bize bir coğrafya vermiş, yokumuz yok. Yok yok denecek kadar keyifli bir coğrafyamız var, yeter ki bu fotoğraf böyle el ele olsun, bu fotoğraf hiç eksilmesin, bu fotoğraf hep beraber olsun. Ankara da da Edirne de de ilçemizde de birliğimizin beraberliğimizin farkında olduğunu bilen bir yapımız var. Bu beraberliğimizin vurgusuyla Kurban Bayramınızı kutluyorum. Allah sevdiklerinizden ayırmasın. Güzel bayramlar diliyorum” şeklinde konuştu.

Son olarak konuşan ve Keşan’dan Ayvalık’a atanan Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit de bir hem bayram kutlaması hem de bir veda konuşması yaparak şunları söyledi: “Vedalaşmak kolay olmuyor, Keşan’da 6 yıl önce göreve başladım. Burada güzel dostluklar edindik. Aslen Bigalıyım biliyorsunuz, şimdi tayin zamanı geldi. Balıkesir Ayvalık ilçesine İlçe Müftüsü olarak gidiyorum. Bu Keşan’da son bayramımız olacak. Ayvalık’ta bundan sonra bir kapınız var, kardeşiniz var. Muhakkak ziyaretime beklerim. O tarafa yolu düşen herkesi beklerim. Hepinize Allahaısmarladık diyorum hakkımız helal olsun. Hepinizi bayramını kutluyorum, hayırlı bayramlar diliyorum”

Konuşmaların ardından bayramlaşma töreni sona erdi.

Protokol, bir şehit ailesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı’nı ziyaret etti.