ERDOĞAN DEMİR

Keşanspor Kulübü Başkanı Nehir Gergin, Keşanspor’un SGK borçları ile ilgili yazılı bir açıklama yaparak, Keşanspor geçmiş dönem yöneticilerini bu borçlarla ilgili bir bilgilendirme toplantısı yapmak üzere toplantıya davet etmişti.

Bu çağrı üzerine önceki akşam düzenlenen toplantıya Keşanspor’un bir grup eski yöneticisi katıldı.

Toplantıda kulübün SGK borçları konuşularak bu borçların ödenmesi için neler yapılabileceği ve nasıl bir yol izlenebileceği konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. 

Gergin toplantıda bugüne kadar olan borcun peşin ödenmesi halinde 170 bin TL’ye düştüğünü açıkladı.

Toplantının ardından kendisiyle görüştüğümüz GerginKeşan Spor Kulübü’nün geçmiş dönemlerden gelen Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) borçlarının geçmiş dönem yöneticilerine tahakkuku ve kendilerinden tahsilâtı talep edilmişti. Bununla ilgili o dönemde yapılan toplantılar neticesinde ‘Kamu Alacaklarının Yapılandırılması Kanunu’nu’ beklemek kararı alınmıştı. Geldiğimiz noktada borçlarımızı yapılandırma ve tek ödeme ile kapatma imkânı doğmuştur. Faiz ve diğer masraflardan arındırılan borcumuz toplan 170 bin TL’dir. Bu borcu Keşan Spor’un geçmiş, bugünkü ve gelecekteki yöneticilerini büyük bir sorundan kurtarmış olacağız. Borçlu olan yönetimlerde bulunmuş geçmiş yöneticilerimiz ile 13 Haziran Salı günü akşamı bir toplantı daha yaparak bu borcun ödenmesi konusunda nihai karara varacağız. Eski yöneticilerimizin bu toplantıya iştirak ederek, sorunun çözümünde katkıda bulunmalarını kendilerinden istirham ediyorum. Böylesine büyük fırsatı değerlendirerek, hepimize rahatsızlık veren bu konuyu ortadan kaldırmak için el birliğiyle gerekli bütçenin toplanacağına inanıyorum.” dedi.

Borçlar için katkıda bulunacak yöneticilerin Keşanspor Başkanı Nehir Gergin ile iletişime geçmeleri isten