BÜLENT SAYLAM

Kılıç, “Bu yol çok dar, bozuk ve kör noktalarla dolu. Karayolları standartlarına aykırı, Bu kadar yoğun trafiği taşımıyor, kilometrelerce kuyruklar oluşuyor. Bu yolda kaza ölüm adeta kol geziyor.” dedi.

“SAROS SAHİLLERİNDE YAPILAŞMA HER GEÇEN GÜN ARTIYOR”

Turizm açısından Saros Körfezi’nin çok önemli bir duruma geldiğine dikkat çeken Kılıç, açıklamasına şöyle başladı: “İstanbul’dan Tekirdağ’dan Kırklareli’den Edirne’den Kocaeli’den yurdumuzun birçok yerinden vatandaşlarımız tatillerini geçirmek için Saros Körfezi’ne akın etmektedir. Bu bölge Trakya’nın hatta İstanbul’un ikinci yaşam merkezi konumuna dönüştü. Saros sahillerinde yapılaşma her geçen gün artmaktadır. Şu an itibariyle, bu sahillerde konut sayısı 30 binlerin çok üstünde ve her geçen gün de artmaktadır. Enez, Erikli, Yayla, Vakıf, Sultaniçe, Gülçavuş, Büyükevren, Karaincirli, Danişment sahillerimize yüz binlerce insanımız gelmekte, yaşam sürmektedir.”

“YOL BOZUK VE KÖR NOKTALARLA DOLU”

Şenol Kılıç, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Enez ve Keşan’a bağlı 35 köyümüz ve onbinlerce köylümüz, hasta yaralı taşıyan ambulanslar, yolcu otobüsleri, limanlardan balık götüren kamyonlar, Amcol kil fabrikasına mal getiren götüren tırlar. Hepsinin ulaşımının sağlandığı tek alternatif yol, Enez Keşan karayoludur. Bu yol çok dar, bozuk ve kör noktalarla dolu. Karayolları standartlarına aykırı, Bu kadar yoğun trafiği taşımıyor, kilometrelerce kuyruklar oluşuyor. Bu yolda kaza ölüm adeta kol geziyor. Her yıl birçok kaza oluyor, canlarımız gidiyor. Ateş düştüğü yeri yakarmış kendimize konduramıyoruz ama unutmayalım ki, o giden canlardan birileri bizlerin evlatları yakınları olabilir. Empati kuralım, bana ne demeyelim.”

“BİR ARPA BOYU YOL ALINMADI”

Kılıç, açıklamasını şöyle tamamladı: “Enez-Keşan karayolu sorunu uzun yıllardır konuşulmakta ama maalesef bugüne kadar bir arpa boyu yol alınmadı. Bölge halkımıza oy hesabı yapılarak her seçim öncesinde, her bütçe öncesinde vaatler verildi ama yerine getirilmedi. Yine bir genel seçimin arifesindeyiz yine aynı konuşmalarla avutulmak istemiyoruz. Sesimizin duyulmasını haklı talebimizin yerine getirilmesini istiyoruz. Artık kandırılmak aldatılmak istemiyoruz. Buradan valimize milletvekillerimize tüm siyasi parti il ilçe başkanlarımıza belediye başkanlarımıza muhtarlarımıza,  basınımıza, STK’lara odalarımıza tüm bölge halkına sesleniyorum. Gelin birlik olalım gelin sesimizi yükseltelim, hepimiz taşın altına elimizi sokalım. Haklı talebimizin takipçisi olalım. Demokratik tepkimizi hep birlikte gösterelim. Ulaştırma bakanlığına yetkililere sesimizi duyuralım, bu yolun yapılmasını hep birlikte sağlayalım.”