HABER-FOTOĞRAF: BÜLENT SAYLAM

Keşan’da yan yana bulunan 3 seyyar satıcı tezgahı dün çıkan yangında kül oldu. 

Yangın, saat 12.00 sıralarında Büyük Cami Mahallesi Pazar Sokak’ta meydana geldi. Yan yana bulunan ve 2’nci el giyim eşyası satan 3 seyyar satıcı tezgahında kömür sobasından sıçrayan kıvılcımlar nedeniyle yangın çıktı. Alevler kısa sürede tüm tezgahları sardı. İhbar üzerine bölgeye polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri alevler içerisinden 1 yavru köpeği kurtardı. Polis ve zabıta ekipleri, çevrede toplananları dumandan etkilenmemeleri için olay yerinden uzaklaştırdı. Yangın, itfaiyenin yaklaşık 1 saatlik müdahalesi sonucu bitişikteki binalara sıçramadan kontrol altına alınarak, söndürüldü. Yangın sonucu 3 seyyar satıcı tezgahı da kül oldu. Tezgahların üzerinde bulunan ve kullanılmaz hale gelen alüminyum çatı da iş makinesiyle yıkıldı.

YENİDEN YERLERİNİ YAPARIZ

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı da olay yerine gelerek İtfaiye Müdürü Ahmet Alp’ten bilgi aldı. Mustafa Helvacıoğlu, yangının çevreye sıçramaması ve can kaybı olmaması için alevlere kısa sürede müdahale edildiğini belirterek, “1’ yavru köpek kurtarıldı. Geçmiş olsun. Mübarek günde en azından can kaybımızın olmaması ve dükkanlara sıçramaması bizim için sevindirici bir olay. İtfaiyemiz çok hızlı müdahale etti. Burada seyyar giysi satan kardeşlerimiz vardı. 3 seyyar tezgaha müdahale edildi. Toparlayacağız. Onlara da yeniden yerlerini yaparız. Hepsinin tekrar iş hayatına dönmelerini sağlarız” dedi.

GEÇMİŞ OLSUN DİLİYORUM

Yakup Balcı ise yangının kömür sobasından çıktığını ifade ederek, “Can kaybımız yok. 1 yavru köpek vardı. Arkadaşlarımız onları kurtardı. İtfaiye şu an çalışıyor. Yangın söndürüldü. Yangının arka binalara geçmemesini sağlıyorlar. Soğutma çalışmalarını yapıyorlar. Burada 3 seyyar satıcı vardı. 2’nci el eşya satıyorlardı. Geçmiş olsun diliyorum” diye konuştu.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.