HÜSEYİN ÜNSAL YÜCEL

Olay, Gaziömer Bey Mahallesi Platin Dere Caddesi'nde meydana geldi. Caddedeki bir marketten kalem aldıktan sonra iş yerinin önüne çıkan Umut Öz, çevredeki 7-8 sokak köpeğinin saldırısına uğradı. Olayı gören çevredekiler, çocuğu köpeklerden kurtararak, uzaklaştırdı. İhbar üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralanan Umut Öz, ambulansla Keşan Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Öz, ilk müdahalesinin ardından Edirne’deki Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne sevk edildi. Umut Öz’ün sol kulağı, yüzü, ensesi ve sırtında ısırıklara bağlı derin yaralar olduğu ve tedavisinin plastik cerrahi servisinde sürdüğü bildirildi.

Umut’un anne Fatma Öz, çocuğunun durumuna çok üzüldüğünü belirterek, "Çok korktum. Biz gittik, insanlar başına toplanmıştı. İnsanlar kurtarmış sağ olsun. Ben gittiğimde ambulans hemen geldi. Beni ambulansa oturttular. Boynunda bir hasar var mı diye? Kucağıma alıp, göğsüme yatırıp hastaneye kadar öyle götürdüm. Şu an durumunu bekliyoruz" dedi.
Metin Öz de oğlunun markete gittiği sırada sokak köpeklerinin saldırısına uğradığını söyleyerek, "Kahvaltıdan sonra kalem almaya gitti. Geç kalınca da marketten telefon açtılar. Köpeklerin ısırdığını söylediler. Biz de gittik. Önce Keşan'a, sonra da Edirne'ye sevk ettiler. Sokak köpeklerinin toplanarak barınakta bakılmasını istiyorum. Bu durum çözülmediği takdirde yetkili birimlere başvuracağız" diye konuştu.
YARALARI DERİN
Doktor Mert Metin İnan ise Umut Öz'ün yarasının basit tıbbi müdahaleyle giderilecek durumda olmadığını dile getirerek, "Plastik cerrahinin değerlendirmesini bekliyoruz. Biz kendi tedavilerimize başladık. Yaraları derin. Gerekli bir cerrahi müdahale var mı, yok mu onun değerlendirmesini sonra yapacağız. Ama şu an antibiyotik ve tetanosunu yaptık. Hasta şu an stabil" ifadelerini kullandı.
Enez Belediye Başkan Yardımcısı Lütfü Arabacı da ilçede saldırgan köpeklerin toplatılması için çalışma başlattıklarını, ancak bir grup hayvanseverin kendilerine engel olduğunu söyledi.