Keşan Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı, dün gerçekleştirildi.

Bu toplantıyla aynı zamanda 31 Mart’ta yapılacak seçimler nedeniyle dönemin de son toplantısı gerçekleştirildi.

Keşan Belediyesi Konferans ve Tiyatro Salonu’nda yapılan toplantı, saat 10.30’da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlandı.

Keşan Kaymakamı ve Keşan Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı Cemalettin Yılmaz başkanlığında gerçekleştirilen  ve katip üyeliklerine Yayla Köyü Muhtarı Emine Arıcan ile Çelebi Köyü Muhtarı Ayşe Sever’in getirildiği genel kurul da daha sonra gündem maddelerine geçildi.

Birlik Müdürü Bülent  Sorut’un gündem maddelerini okumasının ardından kesinleşen 2023 bütçesi okundu ve oy birliği ile kabul edildi.

Seçimden sonra ülkeyi yoğun bir zam furyası bekliyor Seçimden sonra ülkeyi yoğun bir zam furyası bekliyor

Genel kurul yeni tarifelerin belirlenmesiyle sürdü. Tarife belirleme maddesinde yapılan görüşmelerde bazı muhtarlar zamların seçim sonrasına bırakılmasını önerirken, bazı muhtarlar da önerilen zamları fazla buldu.

SORUT: “TARİFELER, HEM VATANDAŞLARA AĞIR GELMESİN HEM DE BİRLİĞİMİZ ZARAR ETMESİN”

Bu sırada konuşan Birlik Müdürü Bülent Sorut, birliğin sahiplerinin muhtarlar ve köylüler olduğunu dile getirerek, “Zam yaparken sağduyulu davranalım lütfen. Sonuçta bu birlik sizin. Tarifeler, hem vatandaşlara ağır gelmesin hem birliğimiz zarar etmesin. Vereceğiniz kararlar birliğin ya sonunu getirir ya da devam ettirir.” dedi.

Yapılan değerlendirmeler sonucu köylere verilen suya %40, çöp alımı ücretine de %50 zam yapılırken, iş makinesi kiralama ücreti 1500 TL/saat, servis ücreti 300 TL olarak belirlendi.

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerin ardından Nisan ayında yapılacak Olağanüstü Toplantı ile encümen ve diğer organ seçimleri de gerçekleştirilecek.