CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır:

Köylerimiz için yeni bir döneme başlayacağız”

HABER MERKEZİ

TOPLANTILARDA ALINAN KARARLAR KEŞAN KAMUOYUNA AKTARILACAK

Eylül ayı toplantılarında Edirne İl Genel Meclisi üyeleri Sezgin Gündoğdu, Erdinç Can ve Erdoğan Gümülcine’ye kolaylıklar dileyen İlçe Başkanı Anıl Çakır, “Edirne İl Genel Meclisinde alınacak her karar Keşan, Edirne ve Edirne’nin tüm ilçeleri için çok önemlidir. Köylerimizin sorunlarına çözüm bulunması noktasında yönetim kurulumuz ve il genel meclisi üyelerimizle beraber uyumlu bir şekilde yeni bir döneme başlayacağız. Toplantılar sonrası İl Genel Meclisi üyelerimiz, 5 gün boyunca alınan kararları, toplantılarda yaşananları değerli basınımız aracılığıyla Keşan kamuoyuna aktaracak.”  

Cumhuriyet Halk Partisi Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, Edirne’nin tüm ilçelerinin çözüm bekleyen sorunlarının olduğunu il genel meclisi üyelerinin bu bilinçle en doğru kararları alacakları konusunda inançlarının tam olduğunu söyledi.

Edirne İl Genel Meclisinin 5 gün sürecek olan 2023 yılı Eylül ayı toplantısı 4 Eylül 2023 Pazartesi günü saat 13.00'te Il Genel Meclisi Toplantı Salonunda yapılacak toplantı gündemi ise şöyle:

GÜNDEM:

1. Açılış ve Yoklama

2. 2023 yılı Ağustos Ayı Toplantılarının 5. Birleşimine ait tutanak özetlerinin okunması.

3. İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğünden gelen 16.08.2023 tarihli ve 54428 sayılı Edirne İli, Meriç İlcesi, Saataağacı Köyü, "Güneş Enerji Santrali" İmar Planı konulu teklifin görüşülmesi.

4. Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünden gelen "Sıcak Asfalt Yapılması" konulu teklifin görüşülmesi. 

5. Edirne Ili, Keşan İlçesi, Sazlıdere Köyü Sahil Kesimi 2. Etap Konut Bölgesine ait İmar Planı" konulu İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporunun sunumu. 

6. Edirne İli, Keşan İlçesi, Sazlıdere Köyü Sahil Kesimi 2. Etap Konut Bölgesine ait İmar Planı" hakkındaki Turizm Komisyonu raporunun sunumu.

7. Keşan İlçesi köylerinde altyapı kanalizasyonlarının yapılış tarihleri, bu köylerdeki mevcut kanalizasyon ve arıtma durumları hakkındaki Su, Kanalizasyon ve Katı Atık Hizmetleri Komisyonu raporunun sunumu.

8. Uzunköprü İlçemizdeki toplam ekilebilir arazi miktarı hakkındaki Tarım ve Hayvancılık Komisyonu raporunun sunumu.

9.Avrupa Birliğince aday ve potansiyel aday ülkelere sağlanan katılım öncesi yardım araçları hakkındaki Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Komisyonu raporunun sunumu:

10. Enez Yenice-Sultanice Karagöl Bölgesi yakınlarında bulunan katı atık depolama alanı hakkındaki Çevre ve Sağlık Komisyonu raporunun sunumu.

11. Uzunköprü ve Meriç ilçelerimizin köylerindeki içme suyu kullanımı hakkındaki Araştırma ve İnceleme Komisyonu raporunun sunumu.

12. Edirne İl Özel İdaresi'nin 2023 yılı A grubu maden ruhsat gelirleri hakkındaki İdari ve Mali İşler Komisyonu raporunun sunumu.

13. İpsala Su Ürünleri Üretim İstasyonundaki Balık Üretiminin bölgemize faydaları hakkındaki Köylere Yönelik Hizmetler ve Orköy Komisyonu raporunun sunumu.

14. Edirne İl Özel İdaresi tarafından bakım ve tadilatları yapılan şehitlikler hakkındaki Şehitlikler ve Şehit Ailelerini Koruma Komisyonu raporunun sunumu.

15. Haber alma ve yayma, ikaz ve alarm hizmetleri hakkındaki Sivil Savunma ve Tabii Afetler Komisyonu raporunun sunumu.

16. Esetce-Aliçopehlivan-Kocahisar-Koyuntepe arası 5 km. yolun asfalt programına alınması hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu raporunun sunumu.

17. 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı için ilköğretim okullarında yapılan bakım onarım çalışmaları hakkındaki Eğitim, Kültür, Sosyal Hizmetler Komisyonu raporunun sunumu.

18. Edirne Şehir Stadyumu Projesi hakkındaki Gençlik ve Spor Komisyonu raporunun sunumu.