BÜLENT SAYLAM

Cuma günleri kurulan Küçükbaş hayvan pazarında görüştüğümüz Kurt Kardeşler İşletmecisi Hasan Kurt, piyasada kuzu sıkıntısı olduğunu dile getirerek, “Bu işler bitme noktasına geldi. Kuzu eti bundan sonra lüks olacak. Millet sığır yiyecek, koyun zaten kalmadı. Keçi yiyecek. Onu da bulamazsa alacak tüfeğini ava gidecek, ördek vurup yiyecek.” dedi.

“YAZDAN PARA YAPMADIĞI İÇİN ÇOK ANA KOYUN KESİLDİ”

Fiyatların yüksek olduğunu söyleyen Hasan Kurt, konuyla ilgili olarak sözlerine şöyle başladı: “Fiyatlar çok yüksek, mal konusunda sıkıntı çekiyoruz. İşte görüyorsunuz olan mal bu sıkıntıdayız. Canlı baskül 160 ile 170 aralığında fiyatlar gidiyor. Piyasada iyi mal yok. Olan mallar da yaz kuzuları. Üretici açısında fiyatlar böyle giderse iyi. Yarı yarıya randıman alırsak iyi yapamazsak zarar ediyoruz. İstanbul’da depolarımız var mecbur alıyoruz. Yok satmamak için alıyoruz. Yeme zam geldi mi her şeye zam geliyor. Alıcıların kaça aldığını bilemiyorsunuz. Yazdan para yapmadığı için çok ana koyun kesildi. Kesildiği için mal eksildi. Mal eksilince üretim gelmedi.”

Muhtarın kanalizasyonu bahçesine akan vatandaş şikayetçi Muhtarın kanalizasyonu bahçesine akan vatandaş şikayetçi

“KUZU ETİ YİYEMEYENLER, ALACAK TÜFEĞİNİ AVA GİDECEK, ÖRDEK VURUP YİYECEK”

Mal sıkıntısından şikayetçi olan Hasan Kurt, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Baskül 200 TL de olsa mal yetişmiyor, mal yok. 10 binlerce ana koyun kesildi. 10 binlerce inek kesildi. 10 bin koyun demek 12-13 bin kuzu demek şu an eksik yok. Allah sonumuzu hayır etsin. Bu işler bitme noktasına geldi. Kuzu eti bundan sonra lüks olacak. Millet sığır yiyecek, koyun zaten kalmadı. Keçi yiyecek. Onu da bulamazsa alacak tüfeğini ava gidecek, ördek vurup yiyecek. Sıkıntı çok büyük.”

Editör: BÜLENT SAYLAM