MEHMET AYTAÇ

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Halkala İlişkiler Yönetmeni Çiğdem Erdem Şener ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Setenay Tan, gazetemizi ziyaret ederek, vakfın çalışmaları anlatarak,  Kurban Bayramı ile ilgili çağrılarını yaptılar.

“KURBAN ETLERİNİZ 12 AY BOYUNCA TÜM TÜRKİYE’DE DAĞITILIYOR”

Gazetemiz Haber Editörü Mehmet Aytaç ile görüşen Çiğdem Erdem Şener, LÖSEV’in 15 yıldır vekaleten kurban kestiğini belirterek; “Sizlerden aldığımız vekaletle hijyenik et tesislerine giderek, noter, din görevlisi ve veteriner hekim huzurunda kurbanınızı kesiyor, lösemili çocuklarımıza 12 boyunca taze et olarak dağıtıyoruz. Ayrıca Lösante Hastanemizde tedavi olan lösemili çocuklar ve kanser hastalarımıza da yediriyoruz” dedi. 

LÖSEV’ kayıtlı ve ihtiyacı olan on binlerce lösemi ve kanser hastalarına her ay veya daha sık olmak üzere LÖSEV Mutlu-Et paketlerini dağıttıklarını da ifade eden Şener; “Özel vakumlanmış kutuların içinde taze biftek, parça et, kıyma ve özel hazırlanmış et ürünleri yer almaktadır. Soğuk zincir ile Türkiye’nin her yerine götürülen vakumlu et paketleri, lösemili çocuklarımızın ailelerine tutanak ile teslim edilmektedir. Proteinden zengin beslenerek savunma sistemi güçlenen hastalarımız, hastalıklarını kolayca yenmekte, iyileşmektedir. Tedavi başarı oranımız %94’tür” şeklinde konuştu. Şener, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara da seslenerek, LÖSEV’e kurban vekaleti vermeleri dileğinde bulundu.