Trakya Üniversitesi’nin mezun olacak 5 öğrenciden masal kutusu projesi gerçekleştirildi

ERDOĞAN DEMİR

Saat 13.30’da Keşan Belediyesi Selim Sesler Konferans ve Tiyatro Salonu’nda gerçekleşen etkinliği Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Tahir Özçınar, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, Trakya Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı, Öğretim Görevlisi ve proje sorumlusu Burak İşçimen ile okul müdürleri, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Etkinliğe Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Ana Sınıfı, Raşit Efendi, Anafartalar Ortaokulu ana sınıfı öğrencileri katıldı.

Etkinlikte Damla Yardımcıoğlu katılan öğrencilere gösterisini sunarak, onlarla hazırladığı masal kahramanları ile şarkılar söyledi.

Yağcıoğlu daha sonra masal kutusunu açarak burada masal kahramanları eşliğinde çocuklara masal anlattı.

Çocuklar gösterileri büyük bir beğeni izleyerek Damla Yardımcıoğlu’na eşlik ettiler.

Yaklaşık 45 dakika süren programın ardından öğrencilere kitap hediye edildi.

Trakya Üniversitesi’nden mezun olan; Hilal Aydın, Bahri Aydın, Esra Çengel, Esra Kesik ve Pelin Sürer, Sosyal Sorumluluk projesi kapsamında kendilerine verilen ödev olarak bu projenin gerçekleşmesine katkı sağladı.

Damla Yardımcıoğlu, Dilan Doğan Şafak (yardımcısı) ile okul müdürleri Bülent Erkul, Ali Kurtkapmaz, Hayati Gülver de etkinliğin gerçekleşmesinde katkı sağlayan isimler oldu ve programın ardından çocuklara kitaplarını hediye etti.

Aden Koleji’nin Bahar Şenlikleri coşkulu geçti Aden Koleji’nin Bahar Şenlikleri coşkulu geçti

Projenin amacının “Büyüklerin bize anlattığı masallar zaman geçtikçe güzel hatıralar bırakır hafızamızda. Teknolojinin hızla değiştiği bu dönemde oyunun ve masalların çocuklar için temel ihtiyaç olduğunu biliriz. Masal kutusu sürdürülebilir oyuncaklarla tertemiz bir gelecek için ilk adımı 2018 yılında atmıştır. Doğal keçeden el yapımı masal karakterlerinin hepsini bir kutuda toplamışlardır. Waldorf pedagojisine uygun uzman psikologlar tarafından incelenmiş yepyeni masalları keçe oyuncaklarla birleştirmişlerdir.

Amaçları Waldorf pedagojisinden esinlenerek masal kahramanları ile çocukların hayal gücünü geliştirmek ve yeni hikayelerle tanıştırmak.” olduğu açıklandı.

DAMLA YARDIMCIOĞLU KİMDİR?

Alanı çocuk gelişimi ve sosyolojidir. Waldorf pedagojisi ile tanışan eğitimci; uzun yıllar bir Waldorf yuvasında hem çocukların hem de ebeveynlerin yaşam yollarında eşlikçi olmuştur.

Şu sıralar Uluslararası Waldorf Pedagojisi Erken Çocukluk Eğitmen Eğitimini tamamlayan Yardımcıoğlu, 2018 yılında kurduğu, Masal Kutusu markasıyla; içinde el yapımı masal kahramanları ve kendi yazdığı hikayelerin olduğu çeşitli masal setlerini her yaştan masal severlerle buluşturuyor. Aynı zamanda çocuklarla doğada ve çeşitli kurumlarda, masa tiyatrosu etkinliklerinde buluşmaya devam ediyor.