HABER MERKEZİ

Edirne Valiliği tarafından organize edilen buluşmaya Edirne’de faaliyet gösteren Oda ve Borsaların Başkanları, STK temsilcileri, Kurum Müdürleri, Siyasi Parti ve Vakıf temsilcileri katıldı.

STK buluşmasında bir açılış konuşması yapan Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık şunları söyledi: “Ben yaklaşık 7 aydır Edirne’de görev yapıyorum. Göreve başlarken de şunu ifade etmiştim. Bizim göreve gelirken ki amacımız Edirne’yi yeniden keşfetmek değil. Bu salonda bulunan herkes Edirne’yi biliyor. Edirne’nin içinde bulunduğu durumu biliyor, tarihini biliyor, öncesini biliyor. Bizim görevimiz aslında şehirlerin geleceğini planlamak. Tabii bunu da tek başımıza değil, şehrin tüm dinamikleriyle birlikte, sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte, siyasi parti temsilcileriyle birlikte şehrin tüm aktörleriyle birlikte katmanlarıyla birlikte geniş çaplı bir araya gelip ortak aklı devreye sokup istişareye önem verip bu şehrin geleceğini planlamak istiyoruz diye ifade etmiştik. Aradan geçen süre içerisinde bulunduğumuz her fırsatta sivil toplum kuruluşlarımızla, odalarımızla, birliklerimizle, vakıflarımızla bir araya gelip bu onların şehirle ilgili beklentilerini içinde bulunulan konum ve gelecekle ilgili beklentilerini almak için özel önem verdik.

 Bugün sizlerle bu amaçla burada bir arada bulunuyoruz. Sayın Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı’mıza hakikaten bu bugün yoğun bir programla şehrimize teşrif ettiler. Gün boyu tüm programlarımıza sağ olsunlar, vakit ayırdılar. Bizleri onurlandırdılar. Bugün de bugünün son programı olarak sizlerle birlikteler. Kendisine tekrar şükranlarımızı arz ediyoruz. Katılımlarınızdan dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, sizlere sevgiyle, saygıyla, muhabbetle selamlıyorum.”

 Açılış konuşmalarının ardından karşılıklı görüş alışverişi ve istişarelerle devam eden buluşmanın son kısmında katılımcıların talep, fikir ve önerileri alındı.

Sivil Toplum Kuruluşlarıyla buluşmanın ardından T.B.M.M. Başkanı Prof. Dr. Sayın Mustafa Şentop Edirne’den ayrıldı.