Keşan halkının ve konuklarımızın gezinti, dinlenme ve doğa içinde çocuklarımız ve hayvanlarımızla zaman geçirme, keyif alma ve hatta etkinlik alanı olan, özel yerlerimizden biri de Mehmet Gemici Cennet Parkı’dır. Her ne kadar bakımsızlık ve ilgisizlik gözle görülür bir biçimde görülüyorsa da, Keşan halkının kendisine ait olan bu özel ve keyifli alan boş bırakılmamalı, her şart altında sahip çıkılmalı, yetkililerin de sorumlulukları hatırlatılmalıdır.

İyi güzel havalarda yararlanıldığı gibi, soğuk ve yağışlı havalarda da yararlanmak adına rahmetli başkan Mehmet Gemici, tamamen ahşaptan yapılacak geniş bir kapalı bina planlamıştı ancak ömrü vefa etmedi. Aradan geçen bunca uzun yıllara rağmen, ondan sonra göreve gelen her üç belediye başkanı da bırakın kapalı bina yapmayı, oranın hareket ve canlılığını dahi koruyamamış, böylesine bir emanete sahip çıkıp ilerletip, geliştirerek, Keşan halkına daha iyi-kaliteli bir hizmeti vermekte başarısız olmuşlardır. Adeta holdinge bağlı özelleştirmeci ticari bir işletme mantığı ile yöneterek, her şart altında önce parayı hakim kılmışlardır. Oysa belediyeler Neo-liberal ekonomi politikanın yerel özelleştirmeci uygulamaları değil, aksine halkçı sosyal belediyecilik uygulamalarıyla, halkın kendisine ait olan tüm alanlarda rahatlatıcı uygulamalar yapılmalıydı ve bundan sonra da yapılmalıdır.

Kapitalizm ve bu düşüncenin uygulayıcıları "her şeye paragözüyle bakar" tüm insani değerleri yok sayarak altüst edip yok ederler. Öncelikle Keşan halkının kendisine ait olan bu alanlardan, nasıl ne biçimde yararlanmak istediği düşüncelerini beklentilerini değişik yöntem ve uygulamalarla öğrenerek, isteklerine uygun düzenlemeler yapılmalıdır. Bu aynı zamanda, yerel yönetime halkın katılımını da sağlamaktır. Rahmetli Mehmet Gemici'nin yaşamında hayata geçirdiği tüm projelerinde duyarlılığımız olduğu gibi şu an gündemde olan, öne çıkan "Cennet Bahçesi" nedeniyle bizlere emanet edilmiş olarak kabullenerek ailesi, akraba, yakın, eş dost, sevenleri ve saygı duyanlar olarak, rahmetli Mehmet Gemici'nin yaptığını daha büyüterek, ileriye götürerek, Keşan halkının konfor ve rahatlığını sağlayacak her türlü çalışmaları yakından izleyerek, hak edilen desteği vereceğiz.